3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură

Started by Ionut, February 02, 2016, 02:47:51 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

vicmures

Salutare, mai exista anul acesta o data limita pentru depunerea declaratiilor? 

Ionut

Da, 25 mai. Nu stiu in ce masura se va amana, avand in vedere situatia cu pandemia.

vicmures

Perfect, maine voi depune si eu cele doua declaratii.

alexV

Si eu, cei 2%. Din pfa cu norma de venit, deci ft putin.

Ionut


adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Ionut


RazvanN

Am directionat si eu cei 3.5%, prin anexa la declaratia unica. E nevoie de ceva info transmise catre API? Mersi.

Ionut

Nu nu, daca ai pus declaratia unică e suficient. Mulțumim!

alexandru_m

Nu am apucat sa intru pana acum, dar am reusit sa-mi depun declaratia unica pana pe 30.06, bine-nteles cu virament catre API.

Surpriza placuta a fost ca din Aprilie 2019 procentele au mancat fasole magica, deci din 2% s-au facut 3,5%, deci niste sume care se simt, chiar si la salarii mai mici (cum ar fi al meu...deh. Traiasca diurna  :busted:)

Ionut

Mulțumim mult pentru contribuție si incredere!

pasadia

^ era 2% din 16%, acum e 3,5% din 10% (nivelul impozitului pe venit de la 01.01.2019).

csebi24

Cum ne-a "certat" Ionut ca ne uitam la video-uri cu add block  O:-). Anul asta am reusit sa redirectionez si eu spre API cei 2% sau 3.5% sau cat or fi. Pe calea asta tin sa multumesc tuturor celor care se implica mai mult decat printr-un simplu post aici (timp,bani etc).

Ionut


Senerslav