News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Coridorul Feroviar Orient/Est-Mediteranean | Curtici-Craiova-Calafat

Started by NGC, January 20, 2016, 10:42:59 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


cristi_ro

de cateva luni pe M900 Timisoara Recas este cu 50 iar Recas Lugoj cu 70 ,de ce?
chiar se ridicase viteza de un an cred la 100 pe lugoj recas dupa care iar e down
ce s a intamplat aveti idee?

NGC

Se apropiem de sfarsitul procedurii si, in principiu, saptamana viitoare vom avea AM.


Xenos

Ar trebui să urmeze licitația de proiectare și execuție? Pare un tronson destul de abordabil...RK sau tot reconstrucție totală?

NGC


Xenos

Mi-am prins urechile în prima pagină și în AM, dar pare reconstrucție totală, sunt prea multe elemente noi - deși până la sfârșit e neclar dacă și firul existent se reconstruiește total sau nu. Pare însă alt șantier de durată foarte mare.

razvan96

Este reconstructie totala.Deocamdata va fi licitat doar sectorul Arad-Timisoara Nord.

cristi5

Reconstructie si dublare. Ceea ce inseamna ca se incepe cu firul nou? Sau se inchide circulatia?

alinuttt

Sunt șanse să avem anul ăsta lansată licitația pentru Timișoara-Arad și Timișoara-Caransebeș?

alecu26

Executie? Nu stiu. Greu. As zice ca se va trage de timp sa se apropie de finalizare pe Simeria Arad.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

razvan96

Sunt sanse bune  pentru Arad-Timisoara, care e de asteptat sa fie ultima reconstructie totala licitata, ca se cam termina banii.Asta daca nu vin fonduri mari pentru CF prin Green Deal.Timisoara-Lujoj-Caransebes are sanse minime de a primi finantare.

razvan96

APM Dolj a emis Decizia de Incadrare pentru reabilitarea liniei Craiova-Calafat:

Quotenu se supune evaluării impactului asupra mediului
.

Acum vine partea aia grea, sa vedem daca gasesc si finantare pentru proiectul asta.

perfidus

Se găsește pe undeva vreo harta cu variantele de traseu (dupa vechiul SF)? Vad ca sunt destul de multe.

Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

razvan96