News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Magistrala M300 | Teius-Cluj-Napoca-Oradea

Started by Ionut, February 13, 2019, 05:39:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

balint

Eu am un vis erotic, sa zic asa, ca dupa terminarea lucrarilor ÖBB va trimite RailJet pana la Cluj.
Nu are avea de ce, ca nici pe partea maghiara viteza maxima nu va depasi 120 km/h, dar omul poate visa.

marinul

Primele mișcări pe lotul 3


Nimic impresionant iar pe dn1 intre Tileagd si Oșorhei am observat mai multe drumuri de acces spre CF, banuiesc eu ca sunt facute de WeBuild. Am o presimțire ca cei din urmă vor fi cei dintâi

dan tm

#527
Se observa acum in filmare ca dublarea putea fi facuta fara probleme pînă la Vadul Crisului.

neobluenet

Acum 2 ani am mers Cluj - Oradea - Cluj cu internationalul de Viena dimineata si m-am intors cu TFG, rama Bombardier Talent. A oprit in Huedin, Ciucea si Alesd la dus, iar la intors a oprit peste tot.

Rama de la la intoarcere are usa de sticla catre cabina conductorului, asa ca daca stai in partea din fata, cu capul scos pe culoar poti vedea foarte bine ce vede conductorul. Pana in defileu sunt multe zone in care linia e drepta cat vezi cu ochii, insa are multe "denivelari". Substratul de piatra ar fi trebuit schimbat de mult pentru ca o simpla operatie de burare nu cred ca ar fi rezolvat problema cu adevarat. Dupa cum zicea si colegul de mai sus, pana la munte linia poate fi dublata fara nicio bataie de cap, e doar camp in jur.

florin74

Quote from: florin74 on March 24, 2024, 11:16:25 AMFebruarie 2024

Lot 1 Cluj Napoca - Aghireş, Railwork (ALston+Arcada)  Fizic : 1,78%, Financiar 1.87%
Lot 2 Aghireş - Poieni Railwork (Alstom+Arcada)  Fizic : 2,87%, Financiar 11.64%
Lot 3 Poieni – Aleșd FCC  Fizic : 0,00%, Financiar 1.85%
Lot 4 Aleșd – Frontieră Ungaria WeBuild  Fizic : 0,00%, Financiar 1.86%
Martie 2024

Lot 1 Cluj Napoca - Aghireş, Railwork (ALston+Arcada)  Fizic : 1,78%, Financiar 9.74%
Lot 2 Aghireş - Poieni Railwork (Alstom+Arcada)  Fizic : 2,87%, Financiar 12.16%
Lot 3 Poieni – Aleșd FCC  Fizic : 0,00%, Financiar 1.85%
Lot 4 Aleșd – Frontieră Ungaria WeBuild  Fizic : 0,00%, Financiar 1.86%