News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Discuții cu și despre CNAIR

Started by Ionut, October 12, 2015, 06:17:56 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

TibiV

Quote from: frunzaverde on May 17, 2016, 09:15:09 PM
Atacuri, gunoaie si acuze ordinare, scrisorele aruncate prin presa si alte mizerii similare.

Jenant si agramat...
"Vă lăudaţi cu proiecte. Frumos. Doar că cei care trebuie să le implementeze tot CNADNR este."

Mult mai jenanta (dar la fel de agramata) mi se pare noua abordare Digi...
  "Redăm mai jos cele mai relevanta pasaje din mesajul purtat de cei doi. Acordul difuzării mesajului a fost dat de membri ai grupului de reformă menționat. Considerăm importantă difuzarea acestuia căci acesta reliefează foarte bine starea de nemulțumire profundă din interiorul companiei"

Deci intre cei doi s-a purtat un mesaj. Acelasi mesaj s-a plimbat de la unul la altul... :D
Iar noi (noi, Digi...) simtim ca e nevoie sa facem publica manjirea cu noroi a unui om de catre un "reformist competent" din CNADNR, chiar daca "reformistul" nu are nici o dovada.

Si nu este primul fault. E clar ca celor de la Digi "le-a picat" pe cutter... :(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

cutter

Thanks, guys. Îmi crește inima și îmi dă sens să continui citind reacții ca cele de mai sus. Evident, n-am nicio legătură cu nicio licitație. Cît despre ideea de a da presei mesaje dintr-o conversație privată, ce pot să mai zic... ați spus voi destul.

dr4qul4

Digi24 devine un fel de antena3, pt ceilalti.
Scandalul se vinde iar voi ati fost puai pentru a fi scosi tapi ispasitori. Urmeaza alegerile si Blaga a castigat mereu dand vina pe altii.

E clar ca ai provocat deranj mare in cnadnr si iti multumesc pt asta.
Dar maine ma astept ca Johanis sa-i sugereze lui Ciolos ca ar tb sa renunte la tine.

Asta e doar o mutare. Sa vedeti ce urmeaza la Bucuresti. E doar un joc de sah pt cel mai bun "campaign manager".
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Io

Cutter, tehnica de negociere folosita de individul ala in "discutia" cu tine este foarte cunoscuta. N-a fost inventata de el, nici macar de VC Tudor, care insa a folosit-o cu mare succes mult prea multa vreme.
Oricum insul a facut niste afirmatii directe (despre tatal tau si despre presupusele lui interese!) si a insinuat altele. Ok, sopirle tipice. Insa afirmatiile trebuie probate, altfel se da cu legea in el.
Aproape sigur comunicatiile tale sint inregistrate, e normal, deci exista deja probe si, cred, o baza pentru acuza de calomnie. Avem aici un avocat dispus sa-i arate putin pisica tipului aluia? Da, nu te-ai dus acolo sa faci asta, ai mers sa construiesti ceva si ai respectul si multumirile comunitatii pentru asta insa "a la guerre comme a la guerre" :)

In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

jalemare

O singură rugăminte: nu lăsa lucrurile așa!
Agramații care aruncă cu rahat în ventilator, trebuie puși la colț.
Felicitări pentru răbdare, nu e ușor să porți un dialog cu astfel de maimuțe  :lol:
Ține departe tineretul de astfel de viruși...

carutasul

#500
Problema e ca tipul chiar crede unele lucruri pe care le spune ( nu pe toate, evident)
Am mai avut si eu de-a face cu oameni din "sistem" ; prima regulă e că ei nu pot concepe sa fie cineva care nu are un interes ascuns. Asta e lumea lor, asa traiesc in ea de zeci de ani ( ca asa era si in comunism) ; poti sa faci orice, n-o sa creada ca exista asa ceva. Cand apare cineva nou, incep sa caute "al cui om e". Dupa cum vezi, au găsit deja, nu e mulţumitor nici pentru ei dar probabil altceva mai bun nu au gasit, esti omul lui Felix Telecom orice ai face :). Ca regula de comportament trebuie sa lucrezi cu ei "pe scrise". Cand trebuie sa scrie ceea ce sustin, incepe sa le tremure mana :)  Deci si eu as fi de parere ca o chemare in fata unui judecator pentru calomnie i-ar mai calma...

alecu26

Pentru calomnie ar trebui chemați cei de la Digi. S-au delete la cap? Au ajuns sa publice in spatiul media o conversație trimisa de un oarecare individ? Chiar nu au subiecte? Brusc CNADNR  a devenit Alba ca zăpada?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

qsv

Este foarte interesant cum reiese din discutie faptul ca respectivul e un manipulator (dar se pare ca nu unul foarte bun) :

"CD: Premierul a cerut profesionalizarea CNADNR pentru că eu l-am sfătuit că e nevoie de asta și permanent i-am spus și îi spun că nu sunt mulțumit de cum merg lucrurile acolo, dar și în restul ministerului Transporturilor și a companiilor din subordine. Este permanent informat despre nerealizările, inerția și lipsa de reformă de acolo."

La care el, folosind tehnici demne de partidul comunist vine si incearca sa spuna ca din aceste propozitii ar rezulta o incercare de compromitere a credibilitatii premierului de catre Catalin...

"IS: Domnule Consilier de Stat, aş avea rugămintea să nu îl amestecaţi pe domnul prim-ministru Dacian Cioloș în această problemă susţinând sau sugerând că domnia sa ar avea cunoştinţă de lucrurile grave de aici şi nu ia măsuri ca şef ierarhic al domnului ministru Costescu căci, în opinia mea, este ca o încercare de compromitere a credibilităţii domniei sale...Dumneavoastră realizaţi ce insinuaţi? Exact ceea ce susţine PSD-ul şi alţi detractori ai actualului Guvern: că domnul Cioloș ştie şi nu ia măsuri, fiind părtaş la dezastrul din domeniile vizat...că la Sănătate, Cultură, Muncă, Fonduri Europene..."

Ce-ar mai fi de spus...cred ca trebuie sa facem cateva recomandari din bibliografia antimanipulare, deoarece ipchimenii astia din CNADNR sunt destul de priceputi in astfel de lucruri....se folosesc de ele in "urzeala fotoliilor" de zeci de ani..

Granata06


ticker

Si ai iesit si Basulecu la inaintare cu reply la posturile de mai jos din pagina la digi. Are prea mult timp liber, ca mai toti din CNADNR. De asta se intarzie cu anii licitatiile, pt ca nu au chef de munca.

pasadia

De fapt vad ca Basulescu e sursa dialogului "relatat" apoi de DIGI, deci practic el e cel care a initiat tevatura (in mo0d sigur plasand si informatia catre presa): link FB

esendy

#506
^

Basulescu pune niste documente pe FB, din care sincer nu inteleg nimic (apare un nume acolo Drula Mihai, care nu stiu cine e .... ..) atat de prost sunt facute scan-urile ca nu se poate citi! Deci ori nu esti capabil sa faca un scan . . . ori intentionat se scaneaza eronat sa nu fie completa informatia!


Io

"...proiectul fiind inutil, scump, iar firma care va castiga la un pret de dumping contractul..."

Am trait s-o vad si pe-asta, scump si dumping in aceeasi fraza. Adinca rau  :lol:
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

cutter

Da, nici eu nu știu cine e Drulă Mihai, nu cunosc pe nimeni cu numele ăsta...

alecu26

noroc ca nu te cheama Popa sau Popescu.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).