News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Puffyk

Am trecut acum o oră și jumătate și nu părea să existe activitate. M-am gândit că este din cauza orei dar la celelalte două, anume Olteniței și Berceni, era... Așteptăm să vedem ce se mai întâmplă...

TibiV

Quote from: voicul on May 27, 2021, 10:39:27 PM
Pana nu dispar stalpii aia de langa DNCB nu cred ca vedem deviere.

Este vorba despre stalpii care se vad de la 01.38 la 01.44


Quote from: carutasul on May 27, 2021, 10:25:16 PM
Și dacă tot nu asfaltează, nu înțeleg de ce nu se apucă măcar de rampele de lângă, să lucreze acum și  nu sub trafic, după deviere.

Aceeasi nedumerire o am si eu...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Pai la rampa sud, par sa fi început ceva.. 

Duta C


Puffyk

S-a pus ceva frână, am trecut azi la prânz și nu era mai nimeni...Nu au front de lucru, nu sunt gata relocarile, nu a venit asfaltul pentru deviere?!? Ce naiba se întâmplă?

pasa_andrei

Eu am trecut duminica pe acolo si nu era activitate. In curand o sa ramana fara front de lucru daca nu incep sa lucreze la devierea principala de pe actuala centura.



Enjoy!

carutasul

depinde ce vor să mai facă. Așa ar avea destule de făcut, că pot monta mare parte din elemente, cofrat,  armat, betonat, rampe, dar evident că devierea ar fi un mare progres, atât psihologic cât și tehnologic și pentru circulație. Dar oarecum îi înțeleg, la cât a plouat în ultima perioadă... Totuși probabil ar fi avut posibilitatea săptămânile trecute, e ciudat că se mișcă foarte bine la piloni dar parcă în rest nu prea pare, poate nu știu eu cum e tehnologia dar mă așteptam să avanseze cu elementele metalice montate deja, primele au câteva luni, mă așteptam să văd măcar armarea făcută...


Attreyu

^^^ am o intrebare probabil prosteasca, dar toate culeele astea masive nu ar fi trebuit sa sustina in mod direct, prin contact, grinzile ?

De ce exista suportii aceia metalici, si, mai mult, niste pene/dulapi de lemn intre ei si grinda ?

Pare stupid ca la final toata greutatea pasajului plus cea a traficului sa se sprijine in niste bucati de lemn.


Fred

Bucatile alea de lemn sunt temporare si sunt pentru a regla unghiul dorit pe durata sudurii, se scot dupa aceea. Cu ele se poate crea un usor unghi negativ care in sarcina dispare.

carutasul

azi am venit spre casă pe la 17 și încă mai lucrau. Vestea notabilă e că au pus stabilizat pe deviere ( nu cred că peste tot) și că au început să decoperteze la una din rampele dinspre București. Să văd ce a prins și camera, un pic mai târziu.

carutasul

Cam asta e pe cameră, cred că e destul de relevant.
A doua jumătate a filmului e cea de interes.

adix

Pasajul Domnesti / DNCB stadiul lucrarilor 10 iunie 2021.


Claudiu T.

Stalpii aia de pe DNCB (min 2) in sensul spre A1 cand ii da jos? Sau nu se grabesc ptr ca au front de lucru inca?
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

cao_vali