[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

pasa_andrei

Bun, dar tot nu avem ceva concret. Vineri vine comisia de receptie, asadar oricand de vineri incolo se poate da drumu la circulatie.

adix

#1396
Traiasca!
Imagini noi de la Pasajul Domnesti!
O zi buna tuturor!

carutasul

Zilele astea ar fi o perioadă potrivită să mai ajusteze și giratoriul de la Bragadiru de pe centură pentru a putea prelua mai ușor fluxul crescut de mașini dinspre A1. Din punctul meu de vedere ar putea pur și simplu să lase "cedează trecerea" pentru ceilalți, a funcționat fără probleme înainte ( am venit de nenumărate ori dinspre Măgurele și niciodată nu am avut dificultăți să fac stânga) deci cu atât mai mult acum, când e și breteaua de făcut dreapta care nu mai intră în acea intersecție o să fie la fel. Sau măcar să îl ovalizeze ca să permită TIR-urilor să intre ( și să iasă :) ) cu o viteză rezonabilă... E un pic offtopic aici dar e legat de multașteptata deschidere...

TibiV

De la Ionut Ivasca: Pasajul Domnesti/Vineri Petrecem! Stadiul lucrarilor 08.11.2022

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

mirceaeliade

stie careva ce se va intampla cu spatiul ala asfaltat de pe stanga de la 0:45 din video? cum de a fost segregat asa in loc de a ii da un uz urban?

IDEAL AIR DRONE

#1400
Si din partea mea o filmare de astazi ora 16:00. Se trasau marcajele, filmarea va incepe la 18:45 (mai randeaza Youtube).

scorillo

Se vede clar in filmare ca stiu sa deseneze si marcaje cu inainte si la stanga ...

GIV

pe cine ajuta panourile antiorbire de pe marginea drumului?

dr4qul4

Pe soferi. Daca trece un tren noaptea pe acolo, o sa intelegi ce inseamna faza lunga :))
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

IDEAL AIR DRONE

#1404
Cu câteva ore rămase până la inaugurarea de mâine, pasajul este gata, marcajele sunt trasate, luminile pregătite, așteptăm să și urcăm pe el! Am pregătit și o filmare făcută la orele prânzului.


shift2rail


oneLess

^ Ce vorbești, îl deschid cu 4 zile mai devreme!
...

carutasul

Am scos și eu înregistrările de la dashcam, am trecut azi în drum spre casă ( camera e încă pe ora de vară). A fost neobișnuit de liber dinspre Ghencea, aproape fără coadă, așa că am lăsat înregistrarea până la Bragadiru, ca să vedem ce ne așteaptă . La giratoriul de sub pod TIR-urile încetinesc mult și chiar dacă nu vine mai nimeni de pe celălalt sens ca să îi cedeza trecerea din cauza încetinirii se formează o coadă ... nu ca la Domnești, dar fără rost. Vom vedea.

scorillo

Pana la urma au adaugat si stanga la marcajele semnalate aici ca fiind "neterminate"  ;)

scorillo

De la Ionut Ivasca: Pasajul Domnesti START de BLACK FRIDAY Ora 12