[B] Pasajul Domnesti-Prelungirea Ghencea

Started by Ionut, August 19, 2015, 04:06:42 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Eh... marcajul... cine îl ia în seamă? :-[

TibiV

Doar cursantii la scoala de soferi.
Dupa ce isi iau carnetul, uita tot...
:lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Claudiu T.

Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

dr4qul4

Marcajul acela doar interzice parasirea giratoriului pe prima iesire, pentru cei de pe banda 2.  Cu alte cuvinte, cei de pe banda 2 vor acorda prioritate celor de pe banda 1.
Banuiesc ca are legatura cu noua propunere legislativa, prin care giratoriile nu vor mai fi considerate intersectii, ci strazi cu sens unic cu accese doar prin dreapta.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

Jacob46

A mai observat cineva traversele noi de cale ferata de la 13:20? Pentru ce sa fie oare?

Claudiu T.

Le-am vazut. Ma gandesc ca vor reface calea de rulare feroviara dupa ce nu o sa mai fie calarita de masini,tiruri si autobuze.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

razvan96

Traversele trebuie sa fie aduse de Porr, pentru lucrările conexe la proiectul de redeschidere a circulației feroviare pe București-Giurgiu.

adix

#1357
Traiasca!
Imagini noi de la Pasajul Domnesti.
O zi excelenta!

oneLess

Deci nu  e glumă cu trecerea de pietoni la etaj!



Fred

Mi se pare doar mie sau trecerile de pietoni sunt facute in bataie de joc, cu borduri inaltate?

lucian

Cine D-zeu se va urca pe pasaj ca sa traverse acele acele treceri de pietoni?

panzer

Toata lumea cand va fi NJ pe mijlocul centurii.

AndreiB

O solutie de traversare de secolul 19. Similara cu toate trecerile la nivel pe CF pe magistrale.

dr4qul4

Exagerati. Cati pietoni vor traversa pe acolo?
Cand se face tramvai acolo, va trebui facut altceva, dar pana atunci mai sunt multi ani.  Doar nu va asteptati ca CNAIR sa faca munca primarilor?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

cao_vali

Quote from: razvan96 on October 26, 2022, 05:55:53 PMTraversele trebuie sa fie aduse de Porr, pentru lucrările conexe la proiectul de redeschidere a circulației feroviare pe București-Giurgiu.

La Bucuresti Vest sunt depozitate foarte multe traverse si pe toata distanta intre Bucuresti Vest si Pasaj Domnesti am vazut ca au inlocuit traversele, posibil sa fie cum zici sa vina de la Porr, astazi am vazut intre Magurele si Jilava, calea ferata dinspre centura era curatata de vegetatia care a crescut pe acel fir, se vede clar ca pe firul acesta nu au mai trecut trenuri.