News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

carutasul

@vancouver Măcar Tirrena a avut și vremuri bune :) Speranța era să se apuce de segmentul Domnești A1, sunt cam 2 km de drum fără absolut nici un obstacol (Vertatel pare să fi terminat), pur și simplu puse straturile drumului conform rețetei, probabil că o poți face și cu "băieții din Chitila" la nevoie și cred că subcontractori ar fi prin zonă. Deja până la Bragadiru (exclusiv nodul) ar fi bonus dar nici nu mă mai gândesc și la asta, segmentul ăla ar ajuta maxim că ar elimina și coada de la giratoriul suspendat și probabil că ar putea rezolva și coborîrea de pe A1 punând în valoare giratoriul proaspăt făcut.

bekxy

Pe Jilava Măgurele nu se mai întâmplă nimic de pe la începutul verii. A zgâriat puțin Vertatel-ul pe ici și colo și cam atât. Timida defrișare e foarte limitată și e mai degrabă rărire, nu au dispărut toți copacii nicăieri.

GIV

scuzati-ma, dar eu nu stiu la ce proiect e implicat vertatel...

shogom

^avangarda pentru Rizzani, relocari.

boza.bogdanalexandru

#6214
Postez aici raspunsul primit de CNAIR la cererea formulata de mine, avand ca obiect furnizarea de informatii de interes public, vizand stadiul executiei largirii la 4 benzi a DNCB, segmentul cuprins intre A1 si DN5, iar informatiile nu sunt deloc incurajatoare. Suntem la etapa depunerii documentatiei pentru emitere Autorizatiei de Mediu, respectiv a HG pentru coridorul suplimentar de expropriere, urmand ca ulterior obtinerii acestora, sa fie depusa documentatie pentru emitere AC.

Evident, CNAIR nu avanseaza niciun termen pentru emitere AC si inceperea lucrarilor.


Sorinus


oneLess

La Craiova rupe câmpul Rizzani ! Când se duce zici că vine !

Sorinus

Pe Mogosoaia->Otopeni, imediat dupa Pasajul este DN1A, au scos parapetii New Jersey si ia-u pus pe trotuar, pe o distanta de poate 1km. Nu-mi dau seama ce vor sa faca (curateni???). Ieri centura era blocata.

cosminn

Pe DNCB (DN2-A2) au semnat cu Maristar? I-au desemnat acum 20 de zile; au apărut contestații?

GIV

certificat constatator din 13.11.2024? :o  :lol:  :troll:


@Sorinus de ce anume e acorperit? ca a depus un PT neconform?

danutzu_1069

Cred ca trebuie sa fie 2023...  :lol:  :lol:

rhemaxo

#6221
^^
Tot asfalteaza cate o banda in fiecare zi. Poate maine (vineri) termina pt ca blocajul de pe CB a adus multe auto prin Buc - Targoviste si Sisesti.

vancouver

Feroviar: inadmisibil că ramâne 1 fir pe unele porțiuni după reabilitare pe Craiova-Caransebeș și Cluj-Oradea. Da pentru extinderea programului Quick Wins. Limitare instalare ETCS doar pe coridorul IV, pana cand va deveni pe deplin functional si isi dovedeste eficienta. Autostrazi: DA pentru 4 treceri montane: A1, A3, A6 si A8. NU deocamdata pentru A13 montan si A Nordului partea montana.