News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
DEx12 Pitești-Colonești.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

2 Members and 5 Guests are viewing this topic.

Sorinus

Revin la dorinta mea nebuna sa se imparta in loturi mai mici, in cazu de fata, sa scoata portiunea de 1km dintre turbogiratie si Domnesti si sa o liciteze separat, cu termen 3 luni proiectare si 6 executie. E o lucrare simpla, fara pasaje sau alte minuni.

Apoi, cum s-a facut pe Sud-Est, licitat fiecare  intersectie in parte, cu ceva dublare inainte si dupa, 500m-1km. Si dublarile simple, fara pasaje, la alte firme, eventual mai mici.

Astfel, macar unele contracte vor merge mai ok, nu va fi un mare santier perpetuu ani de zile, cum s-a intamplat pana acum pe Nord, unde am avut/avem chiar si 10km de santier continuu, cu conditii chiar de lumea 3a (fara sa exagerez, asa arata DN2-A2 anul trecut).

Claudiu T.

De acord cu tine Sorinus. Dar mi-e teama ca numai devierea de utilitati le-ar lua 6 luni,ca asa e la noi. O sa mai curga multa apa pe Dunare sau cum se zice,si vom mai scrie noi mult si bine pe aici pana sa vedem partea asta sudica ramasa latita la 2 benzi pe sens.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

panzer

Visati cu ochii deschisi. Portiunea pana la Domnesti este in contractul cu Rizzani. Ce sa mai faca cu ea?

N-au scos nici giratoriul suspendat de la Cernica din DN2 - A2 si voi vreti bucati de 1km?

bZ1-

eu zic ca se asteapta terminarea inelului sudic A0 si abia apoi vor mai incepe lucrari la centura pe partea asta. c-o fi bine... c-o fi rau...