News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Am vazut ca lasa o zona neasfaltata din zona frezata...

Puffyk 1

Am fost in seara asta la nodul de la A1.... s-a asfaltat giratoriul....în rest nimic schimbat. Erau răzuite benzile vechi încă de zilele trecute.... sperăm la ceva concret săptămâna aceasta. In weekend se anunță primăvară.....

Puffyk 1

#5897
Update..... cred că au rămas fără material pentru că nu s-a mișcat mașina de asfalt din giratoriu. Niciun progres. Doar o mică modificare către Domnești, o deviere de vreo 20 de metri.... Vedem și maine.

Sorinus

Cam cât s-a reparat pe DN7-A1? N-am mai trecut pe acolo. Se mai lucreza?

danutzu_1069

#5899
Se continua pe B1, au trecut de giratoriul de la Petrom. De mentionat ca in giratorii nu au facut nimic.

Planeitatea nu este cine stie ce, dar macar numai este "cariat".

Puffyk 1

Parcă a mai avansat puțin mașina de asfalt. Nu îmi dau seama dacă se face altceva pentru că ajung numai noaptea dar ideea este că îmbunătățiri nu prea am observat. Asta este, în weekend mi-am propus să fac niște fotografii.....

Puffyk 1

Am făcut obișnuita tură de seară și surprize-surprize....au ajuns cu asfaltul in dreptul benzinăriei, la 200-250 metri de A1. Dacă ar veni la muncă în acest weekend.....nu le doresc dar dacă ar veni......ar termina. Ar mai fi apoi parapetul în sensul către A1 pe banda din dreapta și.....cam gata! Scăpăm de aglomerație acum, în februarie???

Puffyk 1

La ora aceasta se fac lucrări în rondul de la Carrefour Militari! E nebunie!!! Nu am mai văzut de mult așa blocaj la 21.30....

danutzu_1069

Pai si cand sa le faca? In timpul zilei?

Puffyk 1

@ Danutzu, era doar o informație, din partea mea să lucreze când vor, cu un minim impact asupra traficului!
In altă ordine de idei, nu s-a mai mișcat absolut nimic la lucrarea de sub A1. Chiar și mașina de asfalt a dispărut, posibil să fi fost împrumutată pentru micile reparații ce se fac între Chitila și A1. Vedem ce o mai fi săptămâna viitoare.....!

mirceaeliade

#5905
Am avut neplacerea sa merg noaptea pe largirea de langa pasajul Oltenita cand era trafic mai mic si te simti ca intr-un sant cimentat unde daca nu pui faza lunga (orbindu-i pe cei din contrasens) nu pot sa mergi in siguranta la viteze de peste 50km/h.  Am vazut ca existau niste elemente rosii puse pe zidurile de ciment dar alea aveau ZERO reflexiozitate chiar si cu faza lunga.  E posibil ca sarea aruncata iarna sa fi orbit "ochii de pisica" montati?

carutasul

adevărul e că și pe la noi pe plaiurile căruțești tot se practica măcar baia anuală, pe centură cred că nu se întâmplă niciodată :)

Puffyk 1

Vești bune! S-a deviat circulația astfel încât fiecare sens merge prin dreapta, iar turbogirația este și ea în funcțiune. Singurul motiv pentru care mai era coadă pe autostradă este, bineînțeles, giratoriul de la Hornbach și virajul la stânga în DNCB, către Chitila. Nu am văzut încă mașina de asfalt, nu știu unde au fugit cu ea!!! Vorbim, bineînțeles, de lucrarea de sub autostrada A1, sens Domnești.

carutasul

Deci momentan nu au blocat virajul stânga, că în principiu ăsta ar fi scopul final. Dar probabil că mai au de lucru încă.

AlexD

Ca sa blocheze virajul stanga, nu ar trebui sa reconfigureze putin macar benzile dinspre Hornbach spre DNCB? Ca din 2, doar una face dreapta, cealalta e pt stanga, existand un scuar care le desparte. Nu mi-e clar daca asta e parte din contractul in derulare.