News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

carutasul

Azi de dimineață se petrecea ceva de interes pe lotul IBB. Cred că urma să asfalteze traseul "vechi" al centurii, pentru că era un finisor în zonă și ceva agitație și cred că e vorba de stratul final. Nu știu cum s-a terminat că la întoarcere m-am dus să caut grinzile lui Aktor. Care grinzi? Asta întreb și eu :)

Puffyk 1


Tavi

Poate doar o grindă....și aia doar în inspecție  :D

carutasul

am comentat pe topicul potrivit. Nu a trecut nimeni pe centură să vadă ce a ieșit? :) Eu probabil mai ajung marți că așa am programul...

Gigeluș

#5824
Am o întrebare? Scuzați deranjul dar pe tronsonul dintre DN7 și A1 de ce centura are acel spațiu median așa de mare in zona Dragomirești Rudeni?

TVlad

Nu cumva e un apeduct pe sub spatiul median? Daca nu e, ar fi interesant de stiut care e explicatia. E - poate - un spatiu de siguranta.

Gigeluș

Mă gândeam să nu fie spațiu pentru tramvai. Zonă de siguranță dacă era de ce nu s-a făcut și pe DNCB nord?
(Este doar presupunere)

panzer

Este apeductul acolo pe mijloc.

Dar mi-a placut ideea cu tramvai-ul pe DNCB! :lol:

dr4qul4

pai nu ne mai ajunge trenul. E nevoie de tramvai. De fapt de metrou usor.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

Gigeluș

Era mișto dacă CF de centură era in zona mediană a DNCB și așa era și tren metropolitan și tramvai. :D  :D  :D

slartibartfast

Și răspunsul CFR la chestia asta este...  Piei Satană!

Siciltir

Pe DNCB, între A1 si Magurele, in 2 zone băieții de la Vertatel se luptă prin noroaie cu relocarile de utilități. Dar cred că gardurile la unitățile militare se vor lăsa greu mutate.

carutasul

Am trecut și azi la intersecția cu A1; se pare că stratul de asfalt la care lucrau săptămâna trecută nu era cel de uzură, el ar urma. Deocamdată se circulă tot pe o bandă pe sens îngustată, erau niște oameni care trebăluiau pe acolo dar nu încă la asfalt. Vedem, ar trebui totuși să urmeze și uzura după cum arată,poate o bagă și pe asta în sac la Moș Crăciun :)

Sorinus

Contractul asta include si zona efectiv de sub A1? Care e limita nordica, giratoriul de la N de A1?

Gigeluș

#5834
Limita este imediat după intersecția cu A1 aproape în dreptul benzinării.,