News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

carutasul

păi pericolul e să o înceapă și să nu o termine, că de început "au capacitatea"  :)

reed

 :lol: asta e marea intersecție mult discutata pe 3 nivele?

GIV


TibiV

De la Ionut Ivasca: 4 BENZI - Centura Bucuresti (Autostrada A1-Pasaj Domnesti) D.N.C.B /16.11.2023

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

shift2rail

^ unde gasim randarea acelui obiect/intersectii pe 3 niveluri?


mirceaeliade

#5781
cred ca la Magurele:


si cred cavla Jilava:

Gigeluș

Dar cum or fora ei pasajul subteran pe sub pilonul podului? Care stie sa imi zică. ;)

Gigeluș

Și încă ceva. Ca să faci un pasaj subteran eu stiam ca ai nevoie de (pereți mulați). Cum poți fora pereți mulți sub pod?

misiekwas

Asta sunt parca asa de proaste încât Scrip probabil a făcut el singur aceste randări. Uite ca celealti piloni sunt fix pe cale ferata.

shift2rail

Is this a joke? Nu inteleg nimic din aceste randari pe 3 niveluri.

misiekwas

#5786
Randări sunt făcute prost, dar se poate înțelege. La Jilava rămâne DN5 la nivelul de jos și bretele actuale de la centura. Însă pe când acum fac legătură cu centura, în viitor vor lega dn5 cu doua giratorii. Actualul pasaj peste dn5 este desființat iar unul mai lung și cu 4 benzi este construit deasupra.
@danutzu_1069 merci pentru atragerea atentiei!
@GIV din comentarii lui Scrio reiese ca va fi giratoriu catre Varteju.

danutzu_1069

Nu se desfiinteaza actualul "pasaj" la DN5... trebuie sa existe legatura, la nivelul solului intre cele doua giratorii

GIV

griatoriu pe centura...2023 misto. :headache:  :headbash:  :weird: . si mai incolo fac intersectii denivelate :lol:

misiekwas