[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Fred

Quote from: GIV on May 03, 2023, 06:13:45 PMau pus stalpii fix in trotuar de la 6:10
De curiozitate, a fost vreodata vreo pozitie publica a API privind calitatea proiectelor de genul asta? Daca da, a reactionat cineva reparand problemele? Nu e greu sa muti niste stalpi din drum.

mirceaeliade

Sunt miscari VIZIBILE pe tronsonul IBB de 1 km. Au decopertat pe ambele parti langa A1 si cred ca viitoarea parcare deja e plina cu un morman de balast.  Am numarat cam 6 escavatoare lucrand pe zona aia Vineri pe la 3pm.  Cineva cu o drona sigur poate sa vada santierul vizibil acum.

carutasul

da, scuze, și eu tot la tronsonul ăsta mă refeream dar nu am observat întrebarea :) Până acum vreo săptămână sau două nu prea se vedeau decât ceva lucrări departe de șosea, probabil parcarea, dar acum pare că au început mai serios...

TibiV

De la Ionut Ivasca: Pasajul Oltenitei \ DNCB \ 05.05.2023


Pe DN4 se circula pe benzile proaspat asfaltate spre giratoriul Danubiana.
Si in general se apropie de finalizare...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

BIGRED1984

Încet dar sigur ..dar tot încet.

panzer

Vestea buna este tot de la Berceni. Pe ultimele filmari se obseva ca s-au apucat sa hidroizoleze cercul. Putem trage concluzia ca le-a iesit suprabetonarea.

Daca le mai iese si rampa, putem sa ne consideram fericiti.

Din pacate nici o veste cu restul DNCB.

carutasul

parcă am văzut că se ridicase și rampa binișor, nu mai durează nici asta mult, vedem cu bibilelile...

pasa_andrei

2 luni pana la inaugurarea Pasajului Berceni

Am fost ieri in vizita in zona si am trecut putin si pe la pasajul Berceni.

Arata bine lucrarile acum.Ma astept sa circulam pe el maxim la final de iunie.


Enjoy!

carutasul

azi pe la zece am trecut pe la intersecția centurii cu A1; de data asta se vede clar activitate, cu camioane, relocări de utilităti și săpături în legătură cu lărgirea centurii.

survola

^ La pasajul Berceni mai sunt giratoriile dinspre București si comuna respectivă de terminat, cu surprizele de rigoare, rampa de urcare buclucașă, micile finisaje etc.
Nu aș paria pe iunie (anul acesta).

relikka

La pasajul Oltenita nu stiu ce se intampla, parca si-au propus sa nu termine la timp. Mi se pare o mare lalaiala... or avea bani de incasat si vor sa stranga statul cu usa? Nu imi dau seama de unde ritmul asta...
In loc sa lucreze la pasaj, lucreaza la bretele si dau peste cap traficul (sunt cozi infernale in ultimul timp), desi lucrarile pe langa pasaj puteau fi facute lejer si dupa deschidere  :o

carutasul

"Atât s-a putut". De la bord nu prea ai cum să prinzi șantierul din dreapta, dar se văd totuși niște utilaje lucrând, dimineață erau și cei de la Vertatel pe acolo... a început să fie activitate. Și ceva noroi pe centură plus camioane intrând și ieșind... și blocând coloana de pe centură...

TibiV

O filmare "calda", de ieri, cu pasajul Oltenitei de la @adix aka Alberto Costea (postata in urma cu 50 de minute): Pasajul Oltenitei - DNCB. 09.05.2023


Deci lucreaza, si mai ales asfalteaza, cam peste tot...
Dar asfalteaza haotic, fara pic de respect pentru trafic. Nu stiu la ce ora a filmat @adix, dar vedeti si voi ambuteiajele uriase pe toate relatiile importante.

Faptul ca pe asfalt au aparut marcajele albe, definitive, nu cred ca ii consoleaza pe cei blocati in trafic...

@adix
de ce nu iti mai postezi singur filmarile?

Eu par "smart" cand le postez, dar o fac doar pentru ca:
1. sunt foarte bune si ar fi pacat sa nu fie vazute de cat mai multi pasionati
2. sa nu lipseasca din cronologia forumului, singurul loc unde si peste 5 ani vom putea vedea "nasterea chinuita" a acestor pasaje...

Meriti sa la postezi si sa iti iei like-urile, asa cum le iei si pe YouTube...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adinicpopa

in seara zilei cand ati filmat, traficul a fost modificat iar, se circula pe centura fara acele deviatii, ca sa vezi exact situatia la zi, trebuie in fiecare dimineata cate o filmate, ca se schimba in fiecare zi cate ceva, mai suciti ca astia n am intalnit. pe dn4 dimineata se face o coada de 2-3 km din cauza asta. n au nicio logica la ce fac, pt ca si pe unde sunt devierile facute provizorii tot nu e terminat sa poti merge normal, sunt portiuni cu denivelari din stratul de asfalt ce necesita reducerea vitezei si de aici apar perturbatii de trafic. pe ala sau aia care fac deviatiile astea l as lua cu mine in masina sa vad daca ii convine cum se circula, sa vada ce ing destept e el, le fac cum le convine lor naite idioti l as bate pana la inaugurare ca ne a zapacit de tot. zilele trecute mintea si politia rutiera ca nu e blocat traficul din cauza lor, noroc ca am vazut masina si i am arata locul unde se producea haos. ar trebui amendati in fiecare zi pt bataia de joc pe care o fac. eu trec de 3-4 ori pe si pe sens asa ca nu ma poate contrazice nimeni

Vlad.U

De la Alberto Costea: "Pasajul Berceni - DNCB. 09.05.2023. Progre$$ Update. All You Need To Know."