News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Puffyk

Baieti, am si eu o intrebare, imi cer scuze daca s-a mai discutat. Intre rondul de la Carrefour si A1 se fac niste stalpi . Este vorba de o pasarela pietonala sau altceva? Au deviat chiar si despartitoarele de beton...

pasa_andrei

O noua vizita la Pasajul Domnesti.

Lucrarile arata bine, ne indreptam catre o deschidere probabil in Septembrie 2022, mai devreme nu cred ca este posibil.

Avem deviere noua si definitiva pe partea cu comuna Domnesti.

25% din placa este suprabetonata si se lucreaza deja pe partea cealalta.


Enjoy! 

Skynick

1 decembrie. nu exista alta data in calendar pentru deschideri.

Sorinus

Oricum, intai trebuie sa dea drumul la sens, ca apoi sa lucreze la sol mai usor. Deci vor fi mai multe inaugurari (sper ca nu ca pe A1-DN7)

adix

#4429
Sa traiasca baietii!
Las si eu aici o filmare de azi 12.04.2022 de la Pasajul Berceni.
Stima si respect!


survola


Sorinus

Am trecut ieri pe lotul Tirrena, am facut si poze, dar nu sunt f concludente (din mers). Se lucra de la cca 300m dupa DN2 la sapat si balastat. 1km inaintea garii Voluntari si pana la podul peste M800, se lucra cam continuu la balastat, in diferite statii. Pe portiunea facuta de Romstrade, pana in pod si dupa pod, erau gramezi de piatra sparta (nu chiar munti). Munti erau undeva dupa podul peste calea ferata spre Oltenita, unde am vazut un pilon ridicat (fara partea superioara a T-ului). Si imbracat in beton, nu doar fierul. Erau cateva utilaje in zona, si cum ziceam, doi munti de balast. Apoi, pe digul ala sau ce e, se lucra, sapau, nivelau, nu stiu sa descriu exact dar se lucra.

De la Rompetrol la A2, nimic.

La Cernica se lucra la rampele de langa calea ferata, se vedea beton turnat in gropile alea, dar n-au rasarit pilonii, nici macar la nivel de armatura.

Per total, mobilizarea era medie, as fi multumit sa o tina tot asa, ar termina sigur in 2 ani (sa fim seriosi, chiar ar fi best case scenario 2 ani).

TibiV

Pasajul Berceni (si un pic de A0) de la Ionut Ivasca:

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

BIGRED1984

Destul de descentrat spre Bucuresti, ma intreb daca raman 3 benzi pe partea cu cimitirul.

danutzu_1069

Este descentrat fata de actualul drum pentru ca sa poata fi construit fara deviere pe partea cu Bucureștiul..

Ce mi se pare mie iesit din normal este acel canal pentru irigații, paralele cu A0, si care este recent curățat...

jalemare

Am trecut ieri, in jurul orei 17.30, pe DNCB DN2-A2 si cu ajutorul traficului am reusit sa numar toti muncitorii prezenti pe santier. Mi-au iesit cam 5 (cinci!)  :o
Utilaje sunt multe, dar toate erau trase pe dreapta in organizarea de santier.
In ritmul asta sigur ne prinde anul 2025 in plin santier...

rocklee

#4436
:) o filmare complecta si cu multe detali care nu sau prea vazut in precedentele filmari
exemplu ...stadiul dublari centuri intre cele doua pasaje ...
recomand ...a se vedea integral... :o

TibiV

Si doua filmari separate (din aceeasi filmare generala) de la Ionut Ivasca.
Pasajul Berceni:

Pasajul Oltenitei:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

rhemaxo

Vineri m-am târât pe centura spre A1 iar la 200 de metri de pasajul cu A1, pe partea spre oras am vazut aceste structuri de fier beton chiar intre centura si calea ferata. Aveti idee ce vor ridica aici? Pasarela pietonala poate? Desi nu prea ii vad rostul, doar daca cei de la blocurile alea din mocirla Militari Residence vor sa mearga pe jos la Carrefour, yeah...