[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

vm75

Visam si noi frumos. La cum merg exproprierile si devierile de utilitati, probabil nici nu a inceput sa curga termenul contractual

miahi

^^Secretarul de stat Scriosteanu referitor la pasajul de la Cernica.

Xed

#4337
Cred ca si el viseaza la fel de frumos  :lol: Chiar si pasajul acela are slabe sanse sa fie terminat anul acesta, chit ca ar aloca toate resursele pentru el.

Oricum e o secretomanie cand vine vorba de sectorul DN2-A2... nu iese nimeni din CNAIR sau minister si sa zica: "bai fratilor, avem o mare problema aici cu PT-ul pe baza caruia se desfasoara lucrarea si nu reusim inca sa ii dam de cap. Mai asteptati inca 5 ani"

florin74

Vrei sa spui PT.. Bine, documentația care cică e PT nu ar fi nici măcar de nivelul unui SF..

Xed

Da, merci frumos! Am modificat  :D

oneLess

sursa YT

PASAJ RUTIER BERCENI
by Povesti din Santier
14 februarie 2022 , publicat azi 16 februarie 2022


MSlv

Am nimerit azi pe dncb dinspre DN3 (din greșeală) și am constatat cu ocazia asta că lucra un cilindru pe DN2-A2, imediat după al doilea pod peste calea ferată (venind dinspre A2), în dreptul unei unități militare, și se mai plimbau 2 persoane în zona de lângă pădure...

bekxy


punktnet

Culmea este ca trecand zi de zi pe langa santier, se vad multe utilaje parcate in cele trei organizari vizibile. In special la Cernica sunt chiar un numar decent. Problema e ca si dimineata si dupa-amiaza n-am vazut nimic spectaculos pus in practica.
Si inca nici o filmare de la cele doua poduri peste CF...
Just kidding.

JohannDB

     Am o rugăminte către "aviatorii" de pe DNCB...... Am nevoie de o filmare de ultimă oră a șantierului de la "Popești-Leordeni/DNCB-DN4/Șos. Olteniței".... Ultima filmare nu-mi permite o imagine "la verticală" la capetele din lungul DNCB....
  Am nevoie de: -1) "verticala" de la intrarea în zona de lucru, dinspre Berceni, din DNCB pe breteaua de deviere spre Frumușani/DN4.
                          -2) "verticala" de la breteaua dinspre DNCB la legarea de DN4 spre Frumușani (are mai nou niște șicane cu raze mici) și                                                           
                                     în același loc, unde începe breteaua din DN 4, dinspre Frumușani, spre est (spre DNCB) în direcția Glina/A2.
                          -3) "verticala" de la conectarea bretelei dinspre DN 4/Frumușani, în partea stângă a carosabilului vechi al DNCB spre Glina/A2.
                                    Aici, la ieșirea bretelei dinspre DN 4/Frumușani, în DNCB pe partea stângă a sensului în direcția Glina/A2 diagonala de-
                                    vierii este destul de scurtă; am nevoie de-o diagonală "mai lungă" și cu o imagine de sus pot discuta cu cei din șantier
                                    despre unele ajustări de raze și balizaj.....
    Are cineva o adresă mai scurtă către șeful de Șantier ITINERA de aici de pe "Olteniței" ??
   
   Mulțumesc pentru ajutor.... !!
                                   
                                           


TibiV

#4346
Au renuntat asadar la "circuitul" prin giratoriul de la Danubiana.

Iar JohannDB are probabil un rapuns - nu unul optimist....

LE
Scuze...
Am incurcat estul cu vestul...  :-[
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Si o filmare de la Ionut Ivasca.
Ca de obicei, in ciuda datei afisate 20 februarie, este anterioara filmarii lui don drone.
Dar este mai stransa, cu mai multe detalii.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

JohannDB

          Mulțumesc pentru răspuns, colegi !! Am niște detalii superbe, acum, cu imaginile voastre !!..... Să vedem cum facem proiectul de transport pentru 40 m lungime..... Mai e nevoie de-o discuție pe șantier... !!
          Mulțumesc din nou !!  :gj:

pasa_andrei

Pasaj Berceni - Lucrarile merg bine. S-a atacat serios si ultima parte dinspre Bucuresti.



Enjoy!