News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Acu' am inteles de sunt multe TIR-uri pe Splai, Hateganu, Vitan Barzesti, Iriceanu, si fac stanga la Aparatori...
Unele "scapa" si merg inainte spre sos Giurgiului...

nitescudragos

#4291
Filmare de pe 21 ianuarie de la Pasajul Berceni.  Multumim autorului.
La filmarea din 26 ian.2022 am numarat DOAR 7 muncitoripe santier. De asta merge asa de greu pasajul asta.

https://www.youtube.com/watch?v=M-fUUG3JQbY&ab_channel=IonutIvasca

IDEAL AIR DRONE

O filmare recentă cu pasajul Berceni


IDEAL AIR DRONE

Activitate si pe santierul Pasajului Oltenita - Popesti Leordeni, las mai jos o filmare proaspata:


VladVulpe

#4294
05.02 pe toata lungimea santierului dn2-a2 + pasaj cernica am nunarat fix 6 muncitori si 2 excavatoare.. ar cam fi momentul ca TS sa fie reziliati
P.s. Vremea in Bucuresti este perfecta..scuza ca suntem in sezon de iarna nu functioneaza

StefanD_

#4295
Nu e cam weekend?


ion59

6 muncitori si 2 excavatoare care lucrau, sau stateau? Ca nu e clar! :lol:

VladVulpe

#4297

My bad , stateau !

pasa_andrei

Doua vesti minunate in aceasta saptamana de la Pasajul Domnesti.

Prima veste este ca avem asfalt pe rampa de coborare spre DN6( cea mai avansata).

A doua veste buna este ca am scapat in sfarsit de stalpii de joasa tensiune pe centura(capatul spre A1).

Asadar avem unda verde pentru viitoare deviere de pe centura, astfel ca se poate lucra si la rampa ce coboara spre A1.



Si inca ceva, este primul meu clip filmat si editat la 4K 60 cadre. Sa mi spuneti daca se observa vreo diferenta, daca se misca mult la fluid. Asa trebuie, dar sunt curios daca se observa atat de mult.

Multumesc!

TibiV

Da, se "simte" ca este la 60 fps.

Multumim!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Calin88

La min 1:57, alea nu sunt camioane de la UMB? Sunt cumva relocate de pe DX12 pe A0N lot 4? Ma gandesc ca daca mergeau pe lotul 2, nu ar fi avut ce sa caute pe zona de S a DNCB.

DarkFranck

@pasa_andrei, mulțumim! Ultimele (7-8 ?) luni de calvar pe la intersecția de la Domnești.
Fluctuat Nec Mergitur

Sorinus

Trebuie sa inceapa lucrul pe A1-Domnesti, deci se va gatui si acolo o perioada.

bekxy

Oau! Au picat în sfârșit stâlpii ăia!
Totuși, front de lucru la rampe au de mult, cu cel puțin 3 în lucru, dar nu se înghesuie să le finalizeze.
De suprabetonări nu mai zic...
UMB-ul ar putea da în trafic pasajul ăsta cel târziu de Paști...
Dar asta e... mergem cu Traconul înainte, măcar sa nu se oprească.

Siciltir

@pasa_andrei   Asta da filmare, fără floricele si cimilituri, strict la obiect ca întotdeauna! Mulțumim!