News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

tom_sawyer

Autorizatie nr. 73 - "Amenajare bretea de legătură DN 6 - DNCB la pasaj pe DN 6, km 10+678"

MT


carutasul

da, bună treabă, că de când au pus parapeții s-a aglomerat rondul de la magazine și s-a format un dop destul de semnificativ, cu cât mai repede cu atât mai bine ...

bekxy

De ce 3 luni termen de execuție?
De ce nu o lună? E doar o amărâtă de bretea...

BEV

Pasajul Domnesti - 31 Decembrie 2021



Si o imagine 360 din mijlocul intersectiei puteti vedea aici -> https://www.facebook.com/A-birds-eye-view-111752644660986/photos/127780099724907


lucian

Se reiau lucrările de luni pe majoritatea șantierele sau de cand?  Cel putin vremea permite asta...

punktnet

Am trecut între DN2 și A2, nu se vede efectiv cineva la lucru însă:
- se demolează o casă la intersecția cu DN2
- se vede balast nou între unitatea militară și DN3
- se vede umplutură recentă la Cernica între pilonii de beton, mergând spre dig
- asfalt nou pe bretelele de ieșire și intrare din A2 in DNCB pe sensul de intrare în București
Just kidding.

pasa_andrei

Lucrari noi la Cernica, unde proiectul pare ca prinde viata in ceasul al 123 lea.



Enjoy!

PlayStation

Deci TS o sa inceapa sa lucreze cand le expira termenul

punktnet

Multumim pentru filmare, super.
Rugaminte pentru cine mai filmeaza din drona, daca se pot monitoriza si lucrarile de la pasarela peste CF oltenita, nu se pot observa din masina si par a fi destul de avansati si acolo.
Multumesc
Just kidding.

cris_ct

Si in zona padurii (intre Collini si Dimar) terasamentul era deja ridicat si compactat.
Parea gata de asfaltat. Fara poze, din pacate...

lucian

Pare mult de muncă la Cernica...ar fi bine sa fie gata la timp.

pasa_andrei

Turbogiratia Otopeni. Un proiect nou, o inovatie pentru noi, un proiect care vreau sa l vedem extins in toata romania acolo unde este posibil.



Enjoy!

dr4qul4

#4242
Aia nu e turbogiratie, e doar un giratoriu in Y cu banda de ocolire pentru unul din sensuri.

Eu as face banda de ocolire a giratoriului peste tot pe unde avem drumuri cu 2 benzi (si chiar si 1 banda , dar tb dublat pe o portiune de 1-200 m). Cu cat scoti mai multe masini in giratoriu, cu atat se va circula mai rapid prin el.
Cred ca este prea ieftina aceasta varianta. Altfel nu inteleg de ce nu se fac.

Chiar, au mai fost blocaje aici (si la DN1) dupa implementarea acestei solutii? Eu am trecut de cateva ori si nu am vazut. Dupa finalizarea pasajului de la Mogosoaia aici trebuia sa se blocheze zilnic.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

pasa_andrei

Pe sensul otopeni- Dn2 nu, dar pe sensul celalalt inca sunt cozi.

vm75

Am trecut zilnic prin zona in ultimele saptamani: pe sensul spre Tunari se circula foarte bine (dar in zilele aglomerate coada se muta la Tunari, unde nu exista o banda directa); pe sensul Tunari-DN1 coada mare exista in continuare la orele de varf, nu pot sa estimez daca exista o imbunatarire fata de trecut, dar de multe ori coada incepe inca de la padure. Oricum, se circula mult mai bine decat la giratoriile de la Dragomiresti-Chiajna, unde seara sunt cozi kilometrice in toate directiile. Chiar voiam sa il rog pe @pasaandrei sa filmeze o data seara in jur de ora 17, cand se pune bariera in Chiajna si nu se mai misca nimic nici pe DNCB. Sper ca in licitatia de finalizare a lotului Delta (A1-DN7) sa se adauge niste solutii decente pentru aceasta zona. Trec in fiecare seara pe acolo si de multe ori stai zeci de minute fara sa te misti. Intre timp mi se pare mai rau decat la Domnesti.