News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

kola

Salutare colegi,
vin cu un set de poze din nou de data asta de azi.

Pasaj cernica




Pasaj Oltenitei. Fata de data trecuta chiar au avansat aici.




kola


kola

Pasaj domnesti
Cred ca in curand vor muta circulatia pe zona asfaltata.






Duta C


zuma80

Am trecut si eu ieri 18.07.2021pe la Domnesti.
Pozele sunt facute venind dinspre Ghencea spre A1:
(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Pentru A6!

TibiV

Mulțumim!...

Penultima poză cred că și-a greșit locul...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

zuma80

Se incarca greu pozele pe aplicatie, cu multe erori asa a ajuns acea poza acolo.

Cateva poze si de la Mogosoaia, directia A1 catre A3:

(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader
Pentru A6!

pasa_andrei

Au inceput activitatea si pe partea cu Bucuresti.

Cine a dat autorizatie la aceasta devierea cred ca a uitat ca avem si tiruri pe soseaua de centura.  :((



Enjoy!

zuma80

Activitatea recenta de la acest nod ma face sa vad un "usor" santaj... parere personala.
Pentru A6!

nitescudragos

Se pare ca a inceput montarea grinzilor la Berceni...
https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu

"𝐈𝐧 𝐚𝐜𝐞𝐚𝐬𝐭𝐚 𝐧𝐨𝐚𝐩𝐭𝐞 𝐬𝐞 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐞𝐚𝐳𝐚 𝐩𝐫𝐢𝐦𝐞𝐥𝐞 𝟔 𝐠𝐫𝐢𝐧𝐳𝐢 𝐝𝐞 𝐛𝐞𝐭𝐨𝐧 𝐥𝐚 𝐫𝐚𝐦𝐩𝐚 𝐝𝐞 𝐜𝐨𝐛𝐨𝐫𝐚𝐫𝐞 𝐚 𝐩𝐚𝐬𝐚𝐣𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐁𝐞𝐫𝐜𝐞𝐧𝐢 𝐬𝐩𝐫𝐞 𝐏𝐨𝐩𝐞𝐬𝐭𝐢-𝐋𝐞𝐨𝐫𝐝𝐞𝐧𝐢. 𝐈𝐧 𝐮𝐫𝐦𝐚𝐭𝐨𝐚𝐫𝐞𝐥𝐞 𝟔 𝐧𝐨𝐩𝐭𝐢 𝐯𝐨𝐫 𝐟𝐢 𝐦𝐨𝐧𝐭𝐚𝐭𝐞 𝐢𝐧 𝐭𝐨𝐭𝐚𝐥 𝟑𝟑 𝐝𝐞 𝐠𝐫𝐢𝐧𝐳𝐢 𝐩𝐞 𝟑 𝐫𝐚𝐦𝐩𝐞: 𝐫𝐚𝐦𝐩𝐚 𝐝𝐞 𝐜𝐨𝐛𝐨𝐫𝐚𝐫𝐞 𝐬𝐩𝐫𝐞 𝐏𝐨𝐩𝐞𝐬𝐭𝐢-𝐋𝐞𝐨𝐫𝐝𝐞𝐧𝐢, 𝐫𝐚𝐦𝐩𝐚 𝐝𝐞 𝐮𝐫𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐝𝐢𝐧𝐬𝐩𝐫𝐞 𝐉𝐢𝐥𝐚𝐯𝐚 𝐬𝐢 𝐫𝐚𝐦𝐩𝐚 𝐬𝐩𝐫𝐞 𝐬𝐢 𝐝𝐢𝐧𝐬𝐩𝐫𝐞 𝐁𝐞𝐫𝐜𝐞𝐧𝐢. 
⚠  𝐀𝐓𝐄𝐍𝐓𝐈𝐄! In nopțile de luni si marți, săptămâna viitoare, atunci când se vor monta grinzile aferente rampei spre Berceni, pe drumul județean 401 se va circula cu restricții, de la ora 23:00 până la ora 06:00. Se recomandă, pe cât posibil, evitarea tranzitării zonei, în acel interval de timp."

vm75

La Mogosoaia au ajuns aproape sus cu rampa Chitila, se lucra acum cu doi cilindri compactori. Pe pod se cofreaza/armeaza trotuarul. Au aparut in organizarea de santier si stalpii de iluminat.












Traficul e infernal intre Mogosoaia si Otopeni pentru ca se asfalteaza un sens de mers si traficul este deviat pe o banda pe sens. Ocoliti zona, daca puteti :)



Pun si o poza cu fostul canton CFR de la intersectia DNCB cu Drumul Garii Otopeni. Se pare ca a inceput demolarea lui,  pentru a permite reconfigurarea giratoriului, asa cum a spus @cutter acum cateva luni la Europa FM



Nu am vazut oameni care sa lucreze azi la demolare, dar comparand cu Street View din Google Maps, se pare ca a disparut acoperisul

paulmare

^ foarte bun progresul lui strabag, mai au ultimii biscuiti pentru inca cativa zeci de metri la culeea Chitila, si incep si la rampa chitila cu grinzile de coronament -
Daca o tin asa in doua luni il dau gata

alecu26

In afara de Mogosoaia, mai are vreun pasaj sanse sa se deschida anul asta?
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

Ionut


minisoferul

Preluare de pe pagina de FB a domnului ministru Catalin Drula,

"6 OFERTE DEPUSE PENTRU PROIECTAREA ȘI EXECUȚIA LĂRGIRII DNCB ÎNTRE A1 ȘI DN5
6 companii au depus oferte la licitația care vizează lucrările de lărgire la 4 benzi a centurii București, sectorul de sud-vest, între autostrada A1 și DN5.
Este încă unul dintre proiectele din pachetul mare de 1,7 mld euro ("Orbitalele Bucureștiului") la a cărui finanțare am lucrat încă din anul 2016.
Proiectul are o valoare estimată de aprox. 700 de milioane de lei și cuprinde denivelarea intersecțiilor de la DN6 (Bragadiru), DN5 (Giurgiu), DC18 (Măgurele)."