News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

alecu26

Nu știu. ..ce lucrări presupune acel proiect. Dar în 6 luni sa termine tot? Au doar de pus asfalt, parapeti,  marcaje?
Drumurile noastre POATE;

TibiV

adrian rosca, Delta ACM a cam terminat in Voluntari soseaua Pipera (cel putin intre giratoriul OMV si Bd. Erou Iancu Nicolae)
Unde cred ca au mobiizat multa forta de munca ca sa nu il supere pe domnu' primar Firea. Si sa o supere pe doamna primar... :D

Acum poate vor dirija oamenii spre DNCB.
Cel putin asa sper...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Eurocopter

Nu vreau sa par naiv, dar are cineva drum pe CB incat sa verificam daca se lucreaza noaptea? Mie mi se pare ca se realizeaza unele avansuri care ar fi imposibil de facut cu 6-7 oameni si 2 compactoare, precum se tot raporteaza aici in timpul zilei.

TibiV

Ai dreptate.
Si eu am senzatia ca se lucreaza mult noaptea. Trafic mai putin, conditii de munca mai bune....


Dar, sorry...
Ar trebui sa fac un sfert de centura, din Jilava in Chitila.
Ma paraseste nevasta daca plec noaptea de nebun.
Si ma lasa politia fara permis daca ma pune sa suflu in etilotest dupa ora 21... :D
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma


GDPR

Noaptea se mai lucreaza la asfaltarea drumului vechi, momentan intre giratoriul de la Cartierului si Petrom.

TibiV

Nu pot decat sa ii felicit.

Si pe Eurocopter, care a "mirosit" miscarea....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Horațiu 87

Pe centura Bucuresti se mareste frontul de lucru!

Continuă lucrările pentru modernizarea Centurii Rutiere a Municipiului București

Ministerul Transporturilor a eliberat astăzi, 01.07.2016, Autorizația de Construire care va permite continuarea modernizarii Centurii Rutiere a Municipiului București. Astfel, pe secțiunea dintre Autostrada București – Pitești (A1) km 55+465 și pasajul Chitila (DN7) vor putea fi efectuate lucrări pe toate zonele la care s-a reusit recent exproprierea.

Lucrărilor de construcție se vor desfasura pe o lungime de 8,6 km. Pe lângă lucrările rutiere, vor mai fi realizate și:

Lucrări de drum: reamenajarea intersecțiilor de la km 58+120, km 61+420 și km 63+400;
Lucrări de relocări/protejări utilități, execuția de bazine colectoare de tip lagună;
Lucrări de scugerea apelor;
Lucrări de siguranța circulației;
Lucrări de protejare a mediului.

Valoarea lucrărilor recent autorizate este de 9.852.418 lei și va fi finanțată din bugetul Ministerului Transporturilor pe 2016.

https://www.linkedin.com/pulse/pe-centura-bucuresti-se-mareste-frontul-de-lucru-dan-m-costescu

adiarc

"Se vor efectua lucrari pe toate zonele la care s-a reușit recent expropierea "......pe românește asta înseamnă tronsonul menționat integral ?sau ?........
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

GDPR

Azi la 22.30 intre Petrom si Cartierului se asfalta pe sensul de mers catre DN7.

GDPR

Mobilizare maxima pe DNCB in aceasta dimineata: doi muncitori dadeau cu matura langa bordure in zona deja largita de dincolo de Dragomiresti, 2 camioane si un buldo la descarcat pamant vegetal la intersectia de la Dragomiresti, vreo patru-cinci muncitori se sprijineau in lopeti pe partea cu Alas-Alpine si asteptau sa se intoarca buldo ca sa inceapa munca la asternerea de pamant vegetal langa trotuar.

In schimb, sambata noaptea s-a asfaltat destul de mult intre Cartierului si Petrom.

vreausosele

Confirm si eu ca se asfalteaza noaptea, dar doar pentru ca nu ar putea altfel. Daca ar bloca o banda in timpul zilei, practic ar inchide soseaua de centura.
Deci nu e vreo mobilizare extraordinara, pur si simplu nu este alternativa.

As vrea sa-l corectez pe adrian rosca, cei doi muncitori care dadeau cu matura erau angajati Romprest, deci trebuie scazuti din "mobilizare".

ciprebbe

O sa vedeti in curand de sus ca nu e chiar asa dezastru pe CB si se poate finaliza repede. Am recuperat cat am putut din filmare(s-a filmai si A3 si CB in aceeasi zi si am intampinat aceeasi problema cu cardul din drona) si se lucreaza la procesarea filmarii.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

GDPR

^^Cu doua conditii: constructorul sa se mobilizeze si sa se reloce rapid utilitatile.

panzer

#344
Dupa ce imi iese masina din service dau eu o tura noaptea ca imi este mai usor din Chitila. Sa vad daca mai stiu sa fac poze cu DSLR-ul pe low light.

Ii suspectam ca lucreaza in jur de 22:00 - 23:00, nu?

In alta ordine de idei, din postarea lui cutter: pana la sf anului se va circula pe 4 benzi. Nu inseamna ca va fi si terminata lucrarea cred eu.

Nici o alta veste despre restul DNCB:
- giratoriu de la Tunari
- parapeti intre Otopeni si Mogosoaia?
- banda in plus de la Otopeni pe directia DN1 spre DNCB?