[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

VladVulpe

Despre DNCB dn2-a2 se stie cumva de ce nu evolueaza absolut deloc lucrarile ? A mai ramas jumatate din timpul anuntat pt executie iar lucrarile sunt la 3% conform CESTRIN

pasa_andrei

Si ultimul clip din acest an de la Mogosoaia . Avem primele 30 de grinzi din totalul de 60.



Craciun Fericit!

Enjoy!

zuma80

Cu multumiri, Craciun Fericit!
Pentru A6!

marinul

@VladVulpe

Vezi aici la min 10:30 si 15:30 pomeneste dna Ionita de problemele de acolo

VladVulpe

Dna Ionita vorbeste cu aceleasi clisee goale de continut... fara responsabili , fara plan de actiune, fara deadline-uri.. Poate odata cu noua conducere de la MT se va schimba si modul asta de comunicare.

hefaistos

Doamna Ionita (si echipa ei, pentru ca nu poti lucra de capul tau la semenea proiecte)  a facut anul asta mai mult decat au facut precedentii de cand s-a transforma CNADNR in CNAIR (adica de prin 2016). Ca urmare vorbele nu ma intereseaza.   
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

hvm

^^
Decat sa spui ca nu iti plac vorbele astea, sa inteleg ca iti placea inainte cand se promiteau ca e gata in jumate de timp si se termina in perioada dubla imi pare rau sa te informez, dar multa alta lume, inclusiv eu prefer sa fie vorbe in care sa nu asume niste termene clare si sa le tot prezinte fara absolut nici o corelare cu realitatea. Imi amintesc cum Canta cucu'n bucovina Bucuresti ca o sa fie gata ST1 si ST2 pe 21 decembrie 2019 pana in ultima clipa, si pe urma dupa 21 decembrie 2019 a avut cateva "interventii" in care spunea ca a lasat doua proiecte mature pe care nou venitii nu le-au terminat desi aveau tot timpul din lume sa le termine pana pe 21 decembrie 2019. Vorbele alea erau acolo ca sa nu fie vid probabil, ca responsabilitatea era la minus infinit.

Prefer vorbele astea in care nu se promite si ameninta constructorii cu rezilierea, ci se spune ce s-a facut (de mai multe ori chiar) si apoi se dau cateva idee despre directiile de actiune pe viitor si ce se doreste si pana cand, nu ce "se va face sigur pana atunci" ca apoi sa descoperim inca o data ca iar au fost vorbes in gand.

^+1
Pariuri: A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe - aici

VladVulpe

Faptul ca in mai2020 au anuntat 15luni pt finalizarea lucrarilor iar noi ne aflam 8 luni mai tarziu si nu s-a miscat macar o frunza ti se pare ca s-a schimbat ceva fata de spectacolul mediatic facut de Cuc . Sa anunti cu presa de fata inceperea unui proiect ca mai apoi sa iti dai seama ca e un car de probleme.. nu cred ca e doar ignoranta..este acelsi tipar de spectacol facut de ochii lumii

pasa_andrei

Cum adica nu s-a schimbat nici macar o frunza? Vorbesti despre care pasaj?

panzer

Vorbeste de DN2 - A2. I s-a explicat tot ce stim, din interviul Dnei Ionita.
Nici noi nu suntem happy cu situatia de pe acel tronson. Sigur n-o sa fie gata in timpul ramas.

Cristiano

Largire la 2 benzi pe sens de la A1 spre Bragadiru pe cand?

voicul

Mai repede se face A0 in zona respectiva.  :(

carutasul

păi cred că asta e și ideea. Parcă a exprimat-o și cutter pe vremuri, presupun că în timpul guvernului Cioloș dacă îmi amintesc bine...

hefaistos

Pentru "sud" A0 si pasajele care sunt deja in lucru pe DNCB sunt o solutie acceptabila.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu suplimentar 200 lei: Se deschide traficul pe Lot 4 - Centura Focsani înainte de 15 iunie 2024.

carutasul

Așa consider și eu. Chiar dacă guvernul anterior a scos și lărgirea centurii de la sertar (cred că ei au scos de fapt tot ce aveau în sertar) , e bine să se facă la un moment dat dar dacă stau cu "biciul" pe cei de la A0 nu mai e așa urgentă, totuși turcii ar trebui să termine în 2022, dacă ar începe de la 1 ianuarie lărgirea centurii tot după turci termină...