News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

Nu se dă niciun ban aiurea, acum ridică jumătate, restul la anul. E o mobilizare în plus de macara, dar echilibrează faptul că nu trebuie plătită chiria la fabrica de grinzi pentru ținut acolo cele 20 de grinzi produse, plus că pe cele 2 deschideri vor putea începe imediat armarea plăcii, în loc să demobilizeze fierarii.

voicul

E posibil sa iasa mai ieftin cu inchiriatul de macara in Decembrie decat in Martie (cand sa zicem ca ar fi pus tot).

Chiar asteptatam o filmare sa fie clara care e situatia.  :lol:
+1


pasa_andrei

Voi ati vazut cum stau aceste grinzi? La 1:54 in filmarea mea apar niste rezeme temporare care se sprijina pe o schela langa drum. Chiar e ok asa?

cicotan

Grinzile sunt pe poziţia definitivă, acelea sunt doar schele, nu susţin grinzile.

Cristi N

@cicotan Acolo e un poligon de tragere al armatei, pe locul respectiv a fost bateria intermediara 1-2 Mogosoaia.

dr4qul4

Am trecut azi de 2 ori pe acolo. Nu cade nici o grinda, stati linistiti. Mai erau 2 trailere cu grinzi inspre Chitila, asteptau cuminti sa vina noaptea. Ca si la 2 si la 7 traficul era blocat acolo (ambuteiaj de 5-10 minute in functie de directie)
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

survola

#3156
Au lucrat ceva azi-noapte:




Powered by API/PUM imgur uploader

sursa: facebook Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere

pasa_andrei

Primele 15 grinzi sunt sus. Le asteptam si pe celelalte 15 de pe deschiderea mica.



Enjoy!

danutzu_1069

#3158
Oare nu mai muta macaraua in spatele culeei? Din pozitia aia pune cel mult jumatate... Dupa care oricum trebuie mutata....
Grinzile au reazeme temporare puse chiar aproate de marginea banchetei cuzinetilor, nu-i pericol...

shogom

Pe deschiderea mica mai aveau de pus 5 sau 6 grinzi.
In mod normal, maine termina episodul 1 de urcat grinzi .
Hai si cu episodul 2 ca sa terminam filmul!

minisoferul

#3160
La breteaua de iesire din DNCB in DN6 au fost pusi parapeti de beton pe mijlocul drumului national Dn6 pentru a nu se mai efectua viraj la stanga. In zona au fost foarte multe accidente, chiar vineri a fost accident daca nu gresesc mortal acolo.

In acest moment pentru intoarcere se pot folosi senzurile giratorii de la Leroy Merlin si piata Bragadiru, sensuri care s-au aglomerat foarte mult dupa inchiderea intersectiei.

Speram ca in scurt timp sa fie atribuit proiectul de realizare a bretelei de coborare de pe partea drepta si lucrurile sa revina la normal.

Atasat si o poza preluata de pe grupul Info Trafic Bucuresti Ilfov.


NGC

Ieri a fost lansata licitatia [CN1027178] "Servicii de proiectare fazele PAC+PTE+AT si Executie lucrari pentru obiectivul: "Amenajare bretea de legatura, DN 6 – DN CB , la pasaj pe DN 6, km 10+678"".

Valoare estimata: 4.306.294,06 RON fara TVA

Durata contractului: 6 luni (3 luni proiectare, 3 luni executie)

Fonduri: POIM

Termen depunere oferte: 25.01.2021

minisoferul

O veste foarte buna. Trebuie ceva atentie la expropriere, am inteles ca au fost ceva probleme si un proces acum 8 ani.

voicul

Astăzi este ultima zi de lucru pe șantierul de la Mogoșoaia, din acest an. Chiar acum se toarnă culeea spre Otopeni.
❗Montarea grinzilor pe primele două deschideri ale pasajului a fost finalizată cu succes.

https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu/videos/446077436777175/

carutasul

nu mai trebuia să toarne și suportul ăla deasupra pilonilor, banchetă sau cum se cheamă, ca să fie pregătiți pentru ridicarea de grinzi? ( bine, nu cred că e mare lucru, dar ca să fie treaba descurcată)