News:

Video 21.06 Autostrada A1 Pitești-Curtea de Argeș.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

marinul

#3135
Cred ca se va devia traficul acolo si pe urma se apuca de forat pe partea aia, probabil au trimis foreza in concediu pana rezolva cu devierea traficului. Mai sunt si multe utilitati de relocat

zuma80

Doar la Oltenita nu  cred sa fie nevoie de deviere pentru foraje pe DNCB, in rest la Domnesti, Berceni si Cernica devierea este obligatorie.
Pentru A6!

Puffyk

Grijă mare de la intersecția cu Berceni până la DN 5. Au apărut cratere imense pe sensul spre DN5.

stangabriel

https://www.hotnews.ro/stiri-esential-24483662-circulatie-ingreunata-timpul-noptii-centura-capitalei-zona-pasajului-mogosoaia.htm

Compania Naţională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR) a anunțat luni că în perioada 15-18 decembrie, pe Centura Capitalei, între km 66+540 – km 67+340, vor avea loc lucrări la Pasajul Mogoşoaia, în intervalul orar 22.00-05.00, pe durate succesive de maximum 30 de minute.

kola

Poze de azi de la Pasajul Mogosoaia. Activitate redusa pe santier.









vm75

In aceasta seara a aparut o automacara Deme in organizarea de santier de la Mogosoaia. Sper ca maine vom vedea primele grinzi

rota

LIVE  "Montăm grinzile pe primele două deschideri ale pasajului Mogoșoaia"
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

danutzu_1069

Voi dormiti linistit si altii "zboara" grinzi pe pasajul de la Mogosoaia....
Lucrari programate pe timp de noapte adica 22:00 -> 04:00, probabli cu intreruperea / devierea circulatiei prin zonele neafectate...
Perioada, 15 decembrie - > 18 decembrie....

shogom

La Mogosoaia s au urcat 6 grinzi(din 16 cate sunt pe deschidere).

pasa_andrei

A fost si eu sa vad minunea. Confirm cele 6 grinzi montate. Cei de la DEME erau in santier. 



Enjoy!

carutasul

#3146
să înțeleg că toarnă și culeea cealaltă zilele astea? Că doar nu mai vine Deme încă o dată...
Sau celelalte sunt mai ușoare și le pot ridica singuri?

cicotan

La începutul filmării pe stânga se observă un gard înalt de vreo 5-6 metri, în construcţie; ce rol are?

danutzu_1069

Nu-i graba...
Cand o sa vezi intre pila si culee terenul compactat, atunci va urma ridicare de grinzi acolo...
Si la fel, cand in spatele culeei va fi terenul compactat va urma ridicare de grinzi intre culee si prima pila...

carutasul

Mă gândesc că poate le ridică ei, că presupun că îi costă suplimentar încă un montat/demontat de macara, altfel nu ar fi avut nevoie să îi cheme chiar acum, îi chemau când erau gata... Om vedea cum e cu graba, dar ca să dea bani aiurea parcă nu cred :)