News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

carutasul

păi mă aștept ca, dacă nu ninge, în decembrie mai spre final să fie cam gata de pus grinzi. Cam ăsta e ritmul pe care l-am văzut la Straco și mă aștept ca dincoace să fie mai bine de atât, că n-au problemele lor. Hai să zicem că nu mai pot face mare lucru dacă vine iarna în afară de pus grinzile, poate mai prind ceva la rampe, dar după aia cât să mai fie nevoie? 2 luni?

panzer

S-a mai discutat. O sa fie gata in termenul contractual: 2 ani incepand de la ordinul de incepere, din Mai 2020.
Deja pila 2 cred ca e pila care a stat cel mai multi timp cofrata. Practic depoziteaza cofrajul pe pila.

Strabag la Mogosoaia nu este Strabag pe A3. Motivele nu le cunosc. Doar observ.

alext

La intersectia cu Berceni se lucra si pe timpul noptii (pe la 17:30), la lumina farurilor:
Un excavator si un camion pe partea dinspre DN5 (pe langa REMAT), urmate de un compactor.

Colega de drum spune ca baietii de la structuri lucrau la lumina lanternei....
Vestea buna este ca a aparut deasupra solului fierul pentru piloni.

paulmare

Au iesit din pamant cu armatura la zidul de sprijin pe partea paralela cu strada Fortului din Mogosoaia (ochiometric, inspre depozitul Ikea)
Lucreaza constant, intr-un singur schimb, fara sa fie insa cine stie ce supermobilizare

Dominik

#3019
You're in Steelers Country

TibiV

In sfarsit o filmare decenta de la CNAIR...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

carutasul

nu cumva erau mai mulți stâlpi în zona devierii și au dispărut? Parcă mai e doar unul în intersecție...  Deja au atacat aproape toate fundațiile disponibile, ar cam trebui să devieze la un moment dat, că dacă ninge nu prea mai pot...

AlexxC

Dupa finaalizarea largirii DNCB la 4 benzi, cat de fezabila ar fi accelerarea constructiei a jumatate din sensul giratoriu suspendat (sensul Domnesti-Bucuresti) si darea in trafic ca intersectie simpla denivelata pana la finalizarea lucrarilor?
Cu DNCB aproape largit, mai ramane de finalizat echivalentul unui pasaj simplu 1+1 peste DNCB .  Ce a ramas cu albastru deschis e rest de executat.

Dominik

You're in Steelers Country

pasa_andrei

Lucrarile la pasajul Bereceni continua, parca entuziasmul a scazut putin.



Enjoy!

Skynick

Mogosoaia ar trebui sa fie gata prin iunie si Domnesti prin septembrie. Restul, finalul anului 2021.

panzer


Ambuteiaj

#3027
La Domnesti sînt mai multe probleme. Straco este în insolventă, Tracon încearcă să preia Straco, dar încă nu s-au înțeles. Cred ca au cumpărat doar baza de la Măgurele.

Nu s-a semnat contractul cu firma care va realiza tablierul metalic.

Varianta foarte optimista pentru Pasajul Domnești ar fi toamna anului 2021, insa realist inaugurarea va fi în 2022.
Prioritate:  Autostrada/DX: Bucuresti Splai - Calarasi - Mangalia

pasa_andrei

Videoclip nou de la Mogosoaia. Parca, parca se vede o raza de soare.  O:-)



Enjoy!

udar

Soare este ca filmarea a fost facuta ziua.
Pana si pizzari se misca mai bine cu pila chiar daca s-au apucat tarziu de ea  !!!
Multumim pentru filmare.