[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma


pasa_andrei

S-a cerut, m am conformat. Videoclip de la Giratoriu Suspendat Cernica!



Enjoy!

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

dr4qul4

Nu pot sa nu remarc ca Pasajul Domnesti este primul semnat dar are sanse bune sa fie al 5-lea terminat.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

razvan96

La ritmul actual eu zic ca ar fi al doilea care se termina, dupa Berceni. Doar ca la Straco sunt multe variabile. Totusi daca nu intra in faliment nu vad cum sa termine mai tarziu ca Tirrena. Iar Itinera la Oltenita foloseste o singura foreza ca e saracie mare deci e de durata.

Duta C

multumim de efort pasa_andrei!

panzer


survola

La anul o să fie festival de lucrări pe DNCB.
Cine ar fi crezut acum câteva luni? Va intra și centura Capitalei în secolul XX.
În secolul XXI o să intre când va fi gata A0!

Ionut


Ionut


pasa_andrei

Vin si eu cu un clip de la Pasajul Oltenitei.



Enjoy!

alext

Baietii de la CNAIR - intretinere sunt fericiti ca au inceput lucrarile de modernizare a centurii si au lasat pe tanjala semnalizarea...
Duminica noapte, in dreptul intrarii pe A3 (venind dinspre A2), am avut surpriza sa ma trezesc ca intru in giratoriu. Nici nu mi-am dat seama ca am o curba scurta inainte de giratoriu. Norocul meu ca nu aveam viteza, pentru ca altfel ma vedeati la stiri...

Chiar nu au de gand sa refaca/actualizeze semnalizarile rutiere pe CB?

Sorinus

Exista macar o urma de intentie sa se faca ceva si la rondul de la Dragomiresti? Dupa ce vor fi gata Mogosoaia si Domnesti , acesta chiar se va transforma intr-un dop nasol, deja la orele de varfe coada dinspre Chitila.