News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

panzer

Berceni 3 octombrie. Cei mai hotarati sunt Selina, lucreaza cu 2 foreze. Parca si ei vor sa iasa din pamant cu cat mai multe structuri sa aiba ce lucra cand se strica vremea.




carutasul

ar putea exista motive tehnice pentru care o lucrare ca asta să nu fie gata până toamna viitoare? Atât aici cât și la Domnești mi se pare că până în primăvară ar trebui să avem grinzi, iar lucrările la sol nu ar fi așa multe ( nu e ca și cum ar fi 5km de autostradă :) ), mă înșel?

panzer



Oltenitei. Incipient. Pare ca nici amplasamentul nu este liber complet. Mobilizare subtire.

Duta C

imi pare rau sa spun dar parese ca italienii (mare parte din ei) :( :( sunt mai neseriosi decit restul europenilor

panzer

Este o companie daca nu ma insel la primul lor contract in RO.

In practica toate companiile presteaza f slab pe DNCB. Strabag o lalaie la Mogosoaia, TS pe Dn2 A2. Selina si Trancon par ca se misca mai bine.
Oricum ar fi toti trebuie sa scoata structurile din pamant inainte de a incepe A0 la modul serios. Cate foreze sa aiba si Zublin in zona. Deja la Mogosoia si Otopeni urmaream unde e foreza!

Mai exista un motiv pt care Selina se misca atat de bine: inca nu a intrat in teren la A3. Pariul meu este ca ei vor termina primii, Strabag urmatorii. La Domensti e o decizie politica in continuare. TS vor fi ultimii, dar au si cel mai mult de munca.

@carutasul: ne vom lamuri cand vor termina de decopertat totul.

Nu mai stiu daca cererile de finantare au fost aprobate sau nu, ne poate lamuri cineva?

Despre A1-DN5 nu se mai aude nimic. Nici despre finalizarea DN7-A1.

carutasul

eu mă refeream strict la planificare, făcând abstracție de ce-ar mai putea găsi pe acolo, comoara lui Bucur sau vreo țeavă de petrol, cât ar putea dura lucrarea tehnologic vorbind. Presupun că finalizarea structurii principale dă timpul total.

adinicpopa

Si la oltenitei a fost adusa o foreza. E situata pe partea dr cand vii dinspre berceni pe centura inainte de intersecti cu dn4. Par seriosi mai ales ca vremea e excelenta

ultras_30

sa fim seriosi la oltenitei e bataie de joc ,au 4 utilaje care mai mult sant parcate in organizarea de santier ,azi la ora 12 nu se lucra in nici un punct.in peste 2 luni de zile au nivelat 100 metri pe langa centura si au taiat copaci pe margine,nu exista termen de comparatie cu cei de la pasaj berceni,fac pariu ca termina cu cel putin 1 an intarziere fata de berceni.

panzer

Au fost un sir de declaratii comune Orban - Nicusor. Gargara. Las link-ul aici

QuoteActuala centură, pe lângă lărgirea la patru benzi în zona de nord, între A1 și A2 care trebuie finalizate și pentru care sunt contracte, am discutat despre lărgirea la patru benzi și în zona de sud și despre accelerarea proiectelor care țin de soluționarea conflictelor de trafic, pasaje subterane, supraterane, ca să crească fluiditatea pe zona de sud a centurii Capitalei".

punktnet

Din seara asta se circulă pe breteaua 7 la intersecția DNCB Mogoșoaia și de mâine dimineață și pe breteaua 8.


Just kidding.

panzer

#2905
Si video de la asfaltare:
https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu/videos/1024102524682250/

Nu mai pun restul de video-uri, le gasiti pe facebook-ul omului.

Pentru cine nu e 100% familiarizat: breteaua 7 este cea de langa MOL. Breteaua 8 este cea de vizavi, breteua Rompetrol.

De acum in colo incepe al 2-lea calvar dinspre Otopeni: in giratoriu se va intra pe o banda. Timpii de asteptare dinspre Otopeni se vor dubla, pana se termina lucrarea.

MindRuler

E clar ce pe DNCB va fi haos. Sunt curios cum va afecta traficul dinspre Bucuresti spre Mogosoaia ingustarea traficului la o singura banda pe DNCB pe relatia Otopeni-Chitila.

Sorinus

Deja am impresia ca multi o iau pe la Chitila, s-a aglomerat f mult si acolo.

pasa_andrei

#2908
Am fost azi acolo , banda de langa MOL nu este inca deschisa. Doar banda de pe sensul celalalt. Maine seara video de la Mogosoaia. Acelasi ritm lent.

24 de ore mai tarziu:



Enjoy!

Puffyk

Duminică nu se lucra la Domnești. La Berceni erau câteva utilaje in mișcare, la Olteniței se dărâmaseră dughenele cele lipite de vulcanizare... S-a luminat intersecția...