News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

AlexxC

Eu propun pe langa calea ferata,paralel.
Pare a fi loc si pentru 4 benzi. Incearca pe streetview o privire de pe A1 in directia Chiajna.

hefaistos

Care ar fi utilitatea? Tu ai trecut in ultima vreme prin sensul giratoriu Dragomiresti? Ultimul lucru pe care il vrei e sa aduci trafic acolo. Si pentru asta tu propui o investitie de minim 10 mil. Lasa DNCB acolo unde e si avand continuitate, A0 acolo unde o sa fie si gandeste-te la variante de radiale care sa conecteze orasul cu DNCB si A0.   
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

pasa_andrei

Video de la Pasajul Berceni . Lucrurile se mișca destul de bine. Așteptam sa înceapă lucrul la partea de structura a viitorului sens giratoriu suspendat.


RobertN


Puffyk

Am trecut azi, au dispărut copacii...

vm75

Scurt update de la Mogosoaia: inca nu s-a deviat traficul pe sensul DN1-DN7, ba am si observat ca la cativa metri inainte de giratoriu e o gura de canal cu vreo 10 cm mai inalta decat asfaltul. Nu stiu daca mai urmeaza un start de asfalt sau se coboara gura de canal. Pe sensul opus au terminat bordurile si par sa fie pregatiti pentru asternerea asfaltului. Dimineata erau in fata benzinariei cativa muncitori cu lopeti si o roaba noua

panzer

Mogosoaia:
- au decofrat pila centrala si s-au apucat de armat prima pila dinspre Chitila.
- au terminat bordurile pe partea cu Mol-ul inclusiv in zona noului Kaufland.

Nu stiu ce ii tine in loc. Acelasi ritm scazut.

adinicpopa

la oltenitei cgiar se lucreaza, s au taiat toti pomii de pe ambele margini se aduc masini de piatra si spre berceni a inceput largirea la 4 benzi

Puffyk

Vești bune! Încă mai erau copiii ăia la Berceni și strângeau fier, Doamne Ferește de vreun 380 neizolat!! La Olteniței am văzut și imaginea zilei, nu am avut timp să fac o poza...un BMW seria 5 plin de craci tăiate din copacii doborâți! Data viitoare îmi iau aparatul și fac niște poze pe tot traseul!

punktnet

Scurt update și de la tirrena: se lucrează în zona pasajului cu DN3, decopertări și terasamente. Iar la intersecția cu Cernica sunt pregătiți să asfalteze in curând pentru o posibilă deviere a centurii - cred că sapă pe actualul aliniament. Se lucrează și între Cernica și lac, dar acolo zona este evident mai joasă decât centura și nu am văzut ce au de gând să facă
Just kidding.

Ionut


zuma80

Nu inteleg de ce nu muta traficul pe breteaua finalizata. S-ar misca mai bine in giratoriu masinile de pe sensul DN1-A1 decat in configuratia actuala, si clar ar putea incepe forajele!
Pentru A6!

Ionut


Duta C


survola

Foarte interesant au desenat pe sol dimensiunile proiectului.