[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

GDPR

La pile si culee, am numarat patru fierari-betonisti si din cand in cand un sef de echipa.

survola

Pe drumul critic, primul pas este lățirea carosabilului. Pasajul propriu-zis vine după.

zuma80

Câteva poze de ieri 26.08.2020
Sensul de circulație Straulesti-Mogosoaia, cu benzinaria Mol pe dreapta.
Avem emulsie pe bretelele către DN1
Pentru A6!

Feri

Dna Ionita a facut o vizita neanuntata la santierele de pe DNCB.  ;)
Quote"Ca urmare a acestei vizite a constatat o mobilizare bună la pasajele Mogoșoaia și Berceni dar și pe lotul 2 al A0, unde lucrările se desfășoara într-un mod planificat și responsabil. La pasajul Oltenița și pe lotul de centură dintre DN2 - A2 mobilizarea antreprenorilor este nemulțumitoare, antreprenorii fiind atenționați asupra responsabilităților contractuale", anunță Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).
https://www.economica.net/vizita-inopinata-pe-antierele-din-zona-bucure-tiului-efa-cnair-nemul-umita-de-mobilizarea-italienilor-la-pasajele-olteni-a-i-cernica_189257.html

TransitGuy

Mogoșoaia, Sâmbătă 29 August




udar

Si acum 8 zile tot asa aratau cofrajele pe aceste structuri.......tare greu se misca aici !!!

minisoferul

Stiri de pe Income Magazin, "Directorul general al Companiei de Drumuri, Mariana Ioniță, face o inspecție azi pe Șoseaua de Centură a Capitalei și pe șantierul Autostrăzii A0, inaugurat acum două săptămâni de premierul Ludovic Orban și ministrul Transporturilor, Lucian Bode ''

punktnet

Poate trece și pe la Domnești să îi numere pe cei de la Straco
Just kidding.

miahi

Si pe la Cernica, unde nu prea e vreo miscare in afara de defrisarea padurii...

rota

^avem si VIDEO cu 'duaaamna care recunoaste ca sunt si probleme.
Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

pasa_andrei

Salut,

Video de astăzi de la Mogoșoaia.


voicul

Nu e cam mult cu final 2022? Adica totusi pana la urma ce fac aici sa traga de timp pana atunci?
Chiar intreb ca nu stiu termenul de finalizare.


adiarc

poate se uita si vreun director Strabag Romania...si apoi sa se priveasca in oglinda...daca e mandru de ce manageriaza
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

udar

Cum mama masi frate se face luna si cofrajele alea sunt tot in aceeasi pozitie... :(  si ei zic ca termen finalizate 2022 pe 4 deschideri cu o banda pe sens
daca chiar nu se sesizeaza nimeni din conducerea Srabag de ce mizerie se face aici inseamna ca ne considera pe toti p......
CNAIR-ul nu ii vede ca sunt sub nasul lor ca si padurea care nu se vede de pomi.

udar

Oameni buni acum 10 ani am stat 7 zile in Malaga si un pasaj de genul asta a fost ridicat in doar o saptamana treceam zilnic pe langa el si in fiecare zi se si decofra si se cofra si turna beton etapa in etapa si grinzile au fost puse dupa 7 zile de cand au inceput sa toarne stalpii fundatia era finalizata cand am ajuns eu acolo si constructorul era FCC erau benere peste tot cu ei.
M-am bucurat cand ai ajuns la noi FCC dar se pare ca problema este la noi :(