News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

pasa_andrei

Salutare,

Primul meu videoclip fimat si editat de mine dupa ce mi am achizionat o jucarie noua  :D. Sper sa va placa. Enjoy


voicul

Felicitari si te mai asteptam cu astfel de surprize.  :D
+1

Ionut

Bine ai venit în club! Ai grija cum zbori la Mogoșoaia, în zona aia ai aeroport și elicoptere SMURD. Mulțumim de contribuție și te mai asteptam!

GDPR

Lucrarile la sensul giratoriu de la Tunari au fost finalizate, cu exceptia unei mici portiuni de trotuar in coltul nord-vestic, intrucat acolo e un post trafo care s-a incapatanat sa nu fie mutat.

punktnet

Am trecut și eu ieri prin zona și am văzut că organizarea de șantier crește crește dar nu se mișcă nimic mai mult...
Respect totuși că au înconjurat gropile cu spray roz să fie mai vizibile.


Just kidding.

GDPR

Te rog, portocaliu, nu roz. Gropile sunt marcate de minim 3 saptamani, probabil ca e foarte complicat sa le astupe, sau asteapta sa apara si altele. A mai fost ceva miscare la zona defrisata de padure, in rest nimic.

Sorinus

Ma asteptam sa evolueze mai bine santierul asta. Macar zonele usoare sa le atace si sa avem portiuni 2x2 pana la anu`.


pasa_andrei


punktnet

Am trecut ieri pe centura și am observat progresul avansat: pe porțiunea decopertată de lângă DN2, au apărut țăruși cu moțul portocaliu (nu roz).
Intre timp este nevoie urgentă de alt spray, a dispărut aproape de tot de pe marginea gropilor..
Just kidding.

raresc

"Încep lucrările la pasajul Berceni

Sosesc utilajele la obiectivul ,,Lărgirea la 4 benzi a Centurii Rutiere a Municipiului București, între A2 (km 23+600) și A1 (km 55+520), Lot II amenajare nod rutier Centură București - DJ 401 (Berceni), km 33+190 – km 35+600, Etapa 1, județul Ilfov. Lucrările vor fi executate în zona intersecției dintre drumul de centură al Municipiului București DNCB și drumul județean DJ401 (șoseaua Berceni). Obiectivul face parte din rețeaua rutieră TEN-T, iar termenul de execuție a lucrărilor este de 24 de luni.

Autorizația de construire a pasajului Berceni am semnat-o la data de 12 iunie, iar 5 zile mai târziu am emis ordinul de începere a lucrărilor cu data de 23 iunie 2020.

📌 Așa cum am promis, în 2 ani vom finaliza cele 5 pasaje pe actuala Centură a Bucureștiului, respectiv Mogoșoaia, Berceni, Cernica, Domnești și Popești-Leordeni și, în 3 ani, Autostrada de Centură București Sud, mai precis cele 3 loturi de pe A0 Sud."

Sursa: https://www.facebook.com/IrinelScriosteanu/

Puffyk

Am vorbit si eu cu dansul pe pagina de FB si am primit raspuns cum ca s-ar debloca si Domnesti in cateva zile. Sper sa fie asa, personal imi place acest personaj politic....

pasa_andrei

Trec pe la Domnesti in weekend. Ii astept si aici sa reinceapa  in forta.


Duta C