News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Ionut

"Cateva utilaje" nu inseamna "incep in forta". :)
Dar na. Merci de info! :cheers:

punktnet

Față de nimic, tot e mult. Am uitat să menționez că s-au înmulțit săpăturile dreptunghiulare mici pe tot lotul - probabil caută cineva fosile :))
Just kidding.

NGC

Se stie deja ca s-a eliberat aceasta AC, asa ca nu e nimic nou, dar o trec si ca si text pentru indexare.

12.06.2020: "Lărgire la 4 benzi a Centurii rutiere a municipiului București Sud între A2 (km 23+600) și A1 (km 55+520), Lot II - amenajare nod rutier Centură București – DJ401 (Berceni), km 33+190 – km 35+600 - Etapa I, jud. Ilfov"

NGC

Zilele trecute a fost lansata licitatia [SCN1069904] "Lucrari de remediere privind lucrarea: Fluidizarea traficului pe DN 1 km 8+100 – km 17+100 si Centura rutiera a Municipiului Bucuresti in zona de nord: Obiect 5a – Reabilitarea si extinderea la 4 benzi a centurii rutiere a Municipiului Bucuresti pe sectorul cuprins intre DN1A – DN1"

Valoare estimata: 12,652,303.64 RON

Durata de executie a lucrarilor: 9 luni

Fonduri: Alte fonduri

Termen depunere oferte: 08.07.2020





NGC

Ieri a fost lansata licitatia [SCN1070117] "Lucrari de remediere privind lucrarea: Fluidizarea traficului pe DN 1 km 8+100 – km 17+100 si Centura rutiera a Municipiului Bucuresti in zona de nord: Obiect 6 -Continuarea centurii rutiere existente a Municipiului Bucuresti cu pasaj superior peste CF la Otopeni"

Valoare estimata: 1,381,155.07 RON

Durata de executie a lucrarilor: 4 luni

Fonduri: Alte fonduri

Termen depunere oferte: 13.07.2020



slartibartfast

#2690
Ieri pe înserat, în zona viitorului giratoriu suspendat Pantelimon, la intersecția DNCB cu DJ301 (șoseaua Cernica). (GPS)


Powered by API/PUM imgur uploader

Nu mi se pare că sunt semne de intrare în forță, dar e un început.

punktnet

Aseara cand am trecut, erau cateva masini cu insemne TS (banuiesc Tirenna?) atat basculante cat si transportoare care se fataiau intre zona Catelu si DN3, unele cu fier altele acoperite.
E bine ca se misca ceva, mi-ar scuti mult timp cand se termina :)
Just kidding.

al bundy

Au continuat cu defrisarea padurii in zona dscrisa mai sus, au taiat copacii pana langa sosea, mai au cam jumatate.

Barcelo

Referitor la postul de mai sus.


al bundy

Azi dimineata am trecut pe acolo, nu am facut poze, dar nu mai sunt copaci in picioare langa sosea, au defrisat toata zona, pana langa gardul statiei de betoane, sau ce o fi acolo. Acum au de carat copacii de la locul lor. In acea parte terenul este destul de jos, estimez cam 2.5 metri, deci au ceva umplutura de bagat acolo.

MRS

Aproape gata la DNCB/DJ200B Pipera/Tunari:






A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

vm75

La Mogosoaia au inceput sa armeze culeea si pilonul din giratoriu. In rest nu se observa vreun progres semnificativ, probabil din cauza ploilor



voicul

E bine ca misca totusi - adevarat compar si cu Straco.

Oare dupa finalizare, nu va fi mai fluent la sol cu semafor? Valiabila intrebarea si pentru Chitila.

AlexxC

S-a discutat cateva pagini in urma! Dar da, cel mai probabil va fi mai fluent traficul; prima data sa vedem cum e doar cu pasaj,apoi semafor daca traficul o cere.
Se anunta vreme buna,ar trebui sa vedem activitate intensificata.

voicul

Am gasit discutia de la inceput de mai.

Oare de ce nu s-a deranjat nimeni sa puna la sol un semafor la Chitila, daca asta creste capacitatea de la 750 la vreo 3500+ masini pe h?