News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

Sorinus

Deci efectiv se prefac, ca e gata! :)

ionutzyankoo

Exact de asta am postat și eu pentru ca am văzut marcajele cu alb, mi se pare o nesimțire ce încearcă DRDP București sa facă în condițiile în care mai e mult pana departe.

rota

Bucovina sustine autostrada A7
Pariu 500 lei: UMB termina tot Buzău - Focșani, 4 loturi, 82 km pana in 5 iulie 2025!

voicul

Undeva aici am vazut multe utilaje si e un santier. Era un semn de parcare, dar e posibil sa fie si benzinarie.
Vreo idee ce se face acolo?

Puffyk

Am ajuns ieri dupa mult timp pe tronsonul DN-A2.....nu am vazut absolut nicio miscare!Nimic! Doar un ceva parcat pe dreapta, o chestie care semana cu un excavator! Au inceput si astia sa faca poze de inaugurare, dupa care muta santierul!

razvan96

Nu au mutat santierul, au spus de la inceput ca va dura cam o luna-o luna si jumatate sa identifice toate retelele ce trebuie deviate si sa proiecteze lucrarile de deviere. Abia pe la jumatatea lui iunie se asteptau sa lucreze la Cernica.

punktnet

Se lucreaza chiar daca nu se vede, ieri in jurul orei 17 am trecut pe DNCB si sunt multe marcaje noi, se faceau niste masuratori topo intre DN3 si Cernica in afara partii carosabile, de asemenea la podul mare peste CF Constanta, sub pod se vedeau destui ingineri cu veste reflectorizante ce efectuau diverse masuratori cred legate de pod.
Just kidding.

voicul

DRULĂ: "Inelele Bucureștiului. Stadiul actual al unei rușini naționale"

Deputatul Cătălin Drulă a prezentat dezvăluit gaura neagră din jurul Capitalei.

Nu pun mai mult ca nu e nimic nou pentru cei de pe forum.
https://www.money.ro/drula-inelele-bucurestiului-stadiul-actual-al-unei-rusini-nationale/

razvan96

Din surse credibile:AC-ul la Pasaj Berceni iese "foarte curand", cel mai probabil saptamana asta.

adinicpopa

referitor la pasajele berceni si oltenita, a fost facuta o licitatie pt beton, printre castigatoare si o statie de beton de pe centura aflata exact intre cele 2 pasaje din ce am aflat ar trebui sa care beton din 1 iulie, acum sa vedem, speram

Rapaport

Am trecut azi prin dreptul Pasajului de la Mogoșoaia. Cum era un pic de coadă, iar eu plasat pe banda doi, venind dinspre Chitila și îndreptându-mă spre Voluntari, am reușit să fac o poză înainte de a ajunge la sensul giratoriu. Poza scoate în evidență stadiul de construcție a pilelor. Din ce-am văzut eu până acum, sunt 3 rânduri de asemenea lucrări, cel de-al treilea rând fiind în sensul giratoriu.
Pe sensul Otopeni - Mogoșoaia, breteaua sau bretelele care duc în sensul giratoriu sunt la faza de fundație. Nu am sesizat să se fi pus vreun strat de piatră. De la sensul giratoriu spre Otopeni, se pare că vom avea parte de o bretea foarte lungă, toți proprietarii cu care se intersectează cedând deja suprafețele de pământ necesare acestei lucrări.
Cum restricțiile puse pe seama gripei au redus până acum traficul, inclusiv pe Centură, cel puțin până acum au fost condiții prielnice pentru înaintarea lucrărilor la acest obiectiv. Sunt curios ce va fi mai departe.


Mogoșoaia, 9 iunie 2020



Powered by API/PUM imgur uploader

voicul

Nu e prea important, dar ar trebui un update aici pe harta Proinfrastructura.

NGC

Zilele trecute a fost lansata licitatia [CN1021741] "Expertiza tehnica a lucrarilor executate in cadrul contractului de lucrari "Modernizarea centurii rutiere a Municipiului Bucuresti intre A1-DN7 si DN2-A2, lot 1: sector A1(55+465)-DN7 (km 64+160)" (contract reziliat in data de 21.06.2019) si intocmire documentatie de proiectare in vederea aplicarii recomandarilor din expertiza".

Valoare estimata: 480.300,00 RON fara TVA

Durata contractului: 90 zile

Fonduri: POIM

Termen depunere oferte: 14.07.2020

TibiV

Cred ca pana si lui Ionut i-ar fi greata sa mai treaca pe acolo, sa explice presei ceea ce este inexplicabil...
>:(
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Sorinus

E bine ca cineva inca se mai gandeste la tronsonul asta. Eu ma asteptam sa uite de el, ca e ''dublat''.