News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 7 Guests are viewing this topic.

adinicpopa

Azi erau la dn4 colt cu centura popesti, cei de la geostud cu foreza. S au apucat de treaba
cica sunt  se sapt trecuta lucreaza in forta

Ionut

Se foreaza în forță vrei sa spui. :) Mulțumim pentru vesti!

Ionut

Confirmare cu poza: foreza Geostud in actiune, ieri, la Pasajul Oltenitei (DN4). Este de cateva zile acolo. S-a lucrat pe DN4, ieri (poza) chiar pe centura. Sunt forajele geotehnice pentru realizarea studiului geotehnic, parte din activitatile de proiectare.




Ionut

In sfarsit, merci de veste! Sunt tare curios cum se vor mobiliza cei de la Straco, avand in vedere viteza superluminica de pe A3 Campia-Chetani si Fabrica de Glucoza.

vreausosele

Pentru bariera de la Chiajna s-a gandit cineva la o solutie?
Cand se pune bariera se blocheaza centura pe ambele sensuri si dureaza zeci de minute pana se decongestioneaza traficul.

danutzu_1069

Care bariera de la Chiajna???
Aia din localitate?
Ce trafic CF este pe acolo?

frunzaverde

Toata magistrala spre Craiova, si trafic spre Centura Sud.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

LittleWanderer

^ Doar centura sud. Magistrala spre Craiova se bifurca cu aprox. 1 km inainte de trecerea la nivel si trece pe sub Centura intre giratorii. Dar da, e destul un tren in plina ora de varf (cum de obicei se intampla) ca sa paralizeze toata zona pentru multa vreme.

Sincer, pe mine ma bate un gand legat de giratoriul de la Lukoil. Nu s-ar putea construi un pasaj care sa traverseze calea ferata si sa intre in str. Apeductului direct in Chiajna? Am tot observat spatiul lasat de ambele parti...

Cam ca in poza de mai jos


irirat

^Nu cred ca ar ajuta un pasaj care sa lege Apeductului de DNCB, ca sa iesi inapoi pe o strada mai de doamne ajuta faci slalom pe străduțe de 8-10m lățime.
Soluția este continuarea străpungerii A1-Ciurel a.i. acel drum județean prin Chiajna sa nu fie folosit pe post de alternativă la Iuliu Maniu

NGC

Sa trecem si aceasta AC.

22.08.2019: "Amenajare intersecție cu sens giratoriu pe DNCB km 6+000 la Tunari cu DJ 200B"

Lyvyoo

Probabil pentru ca se construiește un nou cartier de case, Amber Forest, care va contine un drum ce va lega dj200b cu centura, pe langa padure: https://www.primaria-tunari.ro/index.php/urbanism

bgd77

#2381
Adica aici?

Lyvyoo

Din acel pdf referitor la ansamblu, de pe site-ul primăriei Tunari, ar trebui sa fie mai clar

razvan96

Scarlat a anuntat ca la Domnesti iese AC pana miercuri pentru 90% din lucrari+AC la Mogosoaia saptamana viitoare.Vedem.

voicul

Mogosoaia e mai important, ca ala are sanse sa fie gata primul :)