News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[B] DNCB Centura Bucuresti

Started by Ionut, September 23, 2011, 09:28:38 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 6 Guests are viewing this topic.

Ionut

Si la multi ani!
Asteptam inaugurarea și după ce e gata uzura.

Ce mizerie.

GDPR

Mai trebuie consolidat pasajul de la Chitila, de refacut podetele din zona veche de sosea, nu numai uzura.

vermont

Este betona toata trecerea , cea care a fost hidroizolata a primit si un strat subtire de asfalt . Se misca destul de repede.



pasa_andrei

Care este motivul pentru care acum lucreaza cum trebuie ? Are cineva o explicatie? La apeduct chiar s-au miscat impecabil. Termenul pentru finalizarea lucrarilor la apeduct este 15 octombrie.

Stie cineva daca o sa inchida vechiul sens cand vor reface podetele?

AdrianB1

Am trecut azi pe tot segmentul nordic, de la Domnesti si pana la Voluntari.
- la A1 e indicator de interzis stanga. Marcajele inca lasa de dorit, dar macar nu mai era haosul de data trecuta
- la apeduct e aproape gata hidroizolatia, in 2 zile s-ar putea termina toata lucrarea. Asta nu inseamna ca o sa se si intample
- de la Dragomiresti incolo se faceau lucrari la marginea benzii 1 sau la parapeti, drept pentru care banda 1 era inchisa pe portiuni
- chiar unde se merge pe 2 benzi, se circula haotic: pe banda 1 cu 60km/h, pe banda 2 cu 65 km/h
- de la Chitila se merge mai bine
- dupa giratoriul de la Mogosoaia spre Otopeni pe vreo cateva sute de metri calea de rulare e tasata si valurita, chiar si pe banda 2, cu inceput de sleauri
- mai departe se circula fluent pana la Voluntari, unde semnalizarea spre stanga e atat de buna incat nimeni nu o respecta, pana te prinzi pe unde sa o iei deja ai trecut de intersectie

La intoarcere Waze a zis sa uit de centura, m-a trimis prin Voluntari-Popasului-Emil Racovita-soseaua Pipera- Aviatorilor-pasajul-Basarab-Bd. Timisoara. Probabil are dreptate.

TibiV

E dăștept Waze ăsta.
:lol:
Sigur are dreptate....
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

panzer

@AdrianB1 "Azi" adica 1 Oct, Duminica? Waze te-a trimis duminica prin oras? Poate pt ca era mai scurt cu cativa km. Nu cred ca din cauza de timp. Duminica DNCB nord e de obicei liber.

@pasa_andrei Nu are nimeni nici o explicatie de ce ii apuca toamna sa munceasca pe branci. Practic tot acest sector a fost facut cu sprint-uri in perioada Octombrie - Decembrie. Au un SCRUM Master cam betiv. :lol: Incepand din 2013 cand munceau in Noiembrie ca zevzecii, pana anul trecut cand s-a incercat deschiderea lui Homor (tehnocrata) sabotata de partid.
Este foarte posibil ca recenta resctificare de buget sa fie chiar ultima iar acum MT/CNAIR sa stie exact ce bani au de cheltuit. Iar Delta nu este Astaldi/Porr/Strabag/UMB sa lucreze pe banii lor cand e vremea buna. Delta lucreaza cand stie sigur ca isi ia banii.

@Ionut: cred ca la apeduct lucreaza bine si pt faptul ca CUCul a inaugurat deja lucrarea si tot balamucul de acolo i se poate sparge in cap. Iar de uzura nu cred ca au bani sigur, in conditiile in care astia scurg toate paharele (companiile de stat) ca sa nu treaca pe deficit excesiv.

TibiV

Quote from: panzer on October 02, 2017, 10:35:12 AM
@AdrianB1 "Azi" adica 1 Oct, Duminica? Waze te-a trimis duminica prin oras?

Postarea era de la miezul noptii, mai exact ora 00 si 04 minute...

Este clar ca era vorba despre ziua de sambata ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

slartibartfast

Quote from: panzer on October 02, 2017, 10:35:12 AM
@AdrianB1 "Azi" adica 1 Oct, Duminica? Waze te-a trimis duminica prin oras? Poate pt ca era mai scurt cu cativa km. Nu cred ca din cauza de timp. Duminica DNCB nord e de obicei liber.

Știi ce mai este super liber sâmbăta și duminica? Pipera cu tot cu strada Popasului.

AdrianB1

Sambata, am trecut la 11 pe la intersectia cu Domnesti si in vrem 30 de minute eram la cea cu Afumati, intoarcerea a fost de la 1 la 1:55. Initial am crezut ca Waze ma duce pe la Obor-Stefan cel Mare-pod Basarab, cand am vazut ca ma trimite spre Pipera mi-a scazut presiunea in roti de uimire. E posibil sa ma fi trimis prin oras pentru ca la intoarcere sa evit blocajul de la Domnesti.

NGC

Quote from: adrian rosca on September 14, 2017, 01:19:55 AM
Apropo de pasajul vechi de la Chitila: in data de 11 septembrie a fost emisa autorizatia de construire pentru Lucrări de întreținere pentru punerea în siguranță a pilei P2 la pasaj pe DN Centura București km 63+950 la Chitila. Durata autorizata a lucrarilor este de 45 zile.

http://mt.gov.ro/web14/documente/interes-public/autorizatii/2017/49/AC%2049-2017.pdf

Quote from: adrian rosca on September 30, 2017, 07:11:53 PM
Mai trebuie consolidat pasajul de la Chitila, de refacut podetele din zona veche de sosea, nu numai uzura.

Saptamana trecuta au atribuit direct contractul pentru "Executie+proiectare (PT.AT) pentru Lucrari de intertinere pentru punerea in siguranta a pilei 2 la pasajul de pe DN CB km 63+950 la Chitila" catre asocierea condusa de LUCONSA BM contra 424.450,55 RON plus TVA.

GDPR

Aha, deci consolidarea nu o face Delta.

pasa_andrei

Alta firma de "apartament " cu 3 salariati. Se va face sub trafic consolidarea nu?

voicul

Are cineva un video de la intersectie A1 - DNCB, filmat dupa noua organizare?


panzer

Nu avem, dar 2 poze facute de sus de pe A1 pot fi edificatoare. Voluntari?