News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Pasajul Nicolae Grigorescu-Splai-Iuliu Hateganu

Started by Ionut, September 22, 2011, 07:38:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

misiekwas

^Zici ca sunt ziduri de apărare bordurii aia.

danutzu_1069

Si niste poze de seara...

Se vede destul de bine.... dejs este marcat cu galben.... doua benzi


Desigur, stratul de uzura nu este pana... jos


Deci, cat de curand se va circula pe noua portiune asfaltata...

aici avem lucrarea celor de la Acvatot, care se pare ca au terminat in zona asta...


si la final, insula de ieri, vazuta mai...in clar
Se pare ca trecerile de pietoni se vor ... centraliza...


survola

Am trecut și eu pe aici.
E lucrare mare, îmi aduce aminte de o lucrare de drum național (cel puțin), stima mea pentru constructor dacă o duce la bun sfârșit.
Mutat trafic pe amplasament temporar, săpături prin dealuri, dezafectare drum existent anterior, mutări de utilități etc. Bravo!

Interesant mi s-a părut că este pe același inel median ca și pasajul de la Doamna Ghica, chiar este ceva distanță între ele.

danutzu_1069

Lucram sambata? Lucraaaam!!

Mai ales la ..."facut trotuarul"






Asta e poza ghicitoare care o vroiam ieri, de fapt, doua poze




Actiunea trotuaru'




Aici ar trebui sa se vada balastul stabilizt de pe sensul celalalt

danutzu_1069

Pentru astazi servim o plimbare... ca din masina am tot facut poze...
Si cu ocazia asta, ceva detalii.

Ca de exemplu, parte din lucrarea Acvatot


Dar si un camin pentru apa, si langa, un hidrant


Alt detaliu, ar fi gurile se scurgere din bordurile negoita, dar si in plan indepartat, prevazut un acces la teren (ala cu pancarda, ca se va construi o zona rezidentiala)




Si nu este doar unul, ceva mai sus fiind al doilea


...


Pe dreapta, inca balast stabilizat... (probabil)




Ca paranteza, la incheiere, mie imi pare ca aici a fost ... munte de gunoi

TibiV

O filmare de sambata de la @adix aka Alberto Costea: [5 AUG 2023] Str. Iuliu Hatieganu - lucrari avansate sub atenta indrumare a Domnului Primar Negoita!

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

AlinAlecu

Salut,

Vă atașez o filmare de la sol cu str Iuliu Hateganu. Filmarea este făcută pe ambele direcții de mers.


Vizionare plăcută!

danutzu_1069

Sa vedem ce s-a mai intamplat astazi...

Prinsi in flargant... la montaj de stalpi




Activitate intensa ... pe celalalt sens






Inclusiv la balast stabilizat




Concasorul nu si-a terminat ... masa, inca mai mesteca


Oare era complicat ca sensurile (bordurile ) sa fie la acelasi nivel?


Flagrant incheiat







Dominik

#2003
HATIEGANU NOUL BULEVARD LUCRARI AVANSATE 13.08.2023.


By Mihai Mateescu
You're in Steelers Country

TibiV

Filmare aeriana de la @adix aka Alberto Costea: [14 AUG 2023]. Lucrari avansate pe str.Iuliu Hatieganu Bucuresti

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Filmare aeriana de la @adix aka Alberto Costea: [18 AUG 2023] Lucrari avansate pe str.Iuliu Hatieganu Bucuresti.

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Telvanni

Pare ca vom avea si pista de biciclete? Nice  :banana:

Spuneti-mi doar ca va fi cu asfalt, nu cu dale.


bekxy

Nu reușesc să înțeleg din forma actuală a șantierului... Intersecția cu Vitan-Bârzești rămâne T semaforizat? Pe vremea când încă se mai lucra la pasajul peste splai era vorba că acolo va fi un giratoriu.

danutzu_1069

Va fi exact cum este acum în construcție. Nu-mi amintesc sa fi fost vorba de giratoriu..
În alta ordine de idei, am văzut azi ca au început sa aștearnă uzura, aici de la intersecția cu VB spre Splai.

danutzu_1069

Dupa doua saptamani de "pauza", azi am avut drum pe IH si am vazut ca ... santierul nu a avut pauza, si chiar a progresat bine...
Fara poza, pentru telefonul ...are pauza finala....
In intersectia IH cu VB au mai bibilit la borduri si pavajele de pe insule, semaforizarea este functionala pe noii stalpi,
Pe sensul de coborare la NG, au inceput sa astearna stratul de uzura, pe o banda, se circula pe doua benzi pana intrarea de marfa Romstal (aia de jos) dupa care este deviata pe sensul celalat (pe o banda). Din punctul asta, pe sensul de coborare pana la NG se finalizeaza racordare cu NG (borduri, asfalt, totuare)
Pe sensul de urcare, deja racordat la NG, se circula pe o banda, apoi la doua benzi pana la intersectia cu VB.
Tot pe partea asta se fac racordurile catre intrarile Romstal cu borduri, asfalt, trotuare..., inclusiv intre sensuri.