News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

[B] Pasajul Nicolae Grigorescu-Splai-Iuliu Hateganu

Started by Ionut, September 22, 2011, 07:38:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

naivu

^^Hatieganu+pasajul Grigorescu leaga zona Titan-Salajan a S3 de zona Berceni a S4, daca te legi de detalii! Chiar daca nu e pe teritoriul S3, o legatura cu alt sector le poate fi de folos; daca dai click pe linkul de fb, o sa-l auzi ca i se blocheaza niste strazi pt ca Hatieganu nu e destul de lat.

misiekwas

#1966


Mai degrabă acest scepticismul vine din percepție cum sunt planificate și realizate proiecte în s3. Mai degrabă e vorba de beneficiar ceea ce îmi stârnește întrebări.

dr4qul4

#1967
Ca locuitor al sectorului 3 sunt foarte multumit de ce se intampla aici.
Poate are legatura si cu faptul ca merg des in sectorul de bastina, unde o matracuca nu e in stare sa astupe nici o groapa.
Ma pot raporta doar la ce cunosc (S1), asa ca standardele mele s-ar putea sa fie destul de scazute.
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

danutzu_1069

#1968
@naivu
Ce face?
I se blochează străzi ptr ca...
Tu îl asculți ce rahat scoate pe gura?
Și care ar fi străzile alea?
Coada pe Hatieganu, pana sa fie semaforuzata intersecția cu Vitan Barzesti, a fost maxim pana pe coborârea de pe pasaj...
Hai ma lași cu individul asta!!

lucian

#1969

punktnet

Salut, poze din trecere și de la mine, pot spune că era mare activitate
Just kidding.

danutzu_1069

Deja, pozele, nu mai sunt de actualitate...
Unde era balast stabilizat,, azi deja este asfaltat la cota
Si au inceput excavatiile in forta la prima curba la stanga, acolo de inde incepe traeul probizoriu....

danutzu_1069

In dimineata asta am vazut ce nu credeam ca o sa vad...Apropae de insula cu cei doi copaci trona un mare panou...
Nu, nu este panoul ala la care va asteptati, cel de santier.... ci ne "avertizeaza" ca lucrarea este executata de primaria sector 3 .
Asta ca sa aveti pe cine lauda...
Sau injura...
La libera laegere :)

In alta ordine de idei, se contureaza cele trei benzi pe sens pe actualul aliniamnet de la Vitan Barzesti pana la ...prima cotitura, benzile vor fi separate de un mic scuar central... (deh, drebuie sa folosim bordurile tip negoita, cam asa cum este pe Iriceanu..

"la cotitura" , in dreapta drumul provizoriu, pe mijloc se contureaza cele doua sensuri, cu balast


In sens invers, de ieri dupaamiaza...




asta tot "la cotiutura"...


zici ca panourile alea de la sprijiniri sunt materiale refolosite.... :lol:  :lol:








se vede spatele panoului....



jalemare

E foarte tare Neacoiță, termină orice lucrare până semnează alții primul aviz  :lol:  :lol:  :lol:

hefaistos

Pe mine m-ar interesa cine plătește și cu aprobarea cui. În mod normal o lucrare de asa amvergura (cred ca sint câteva milioane de euro) ar fi trebuit trecuta in mod explicit printr-un consiliu local: PMB, PS4 sau în extremis PS3.
Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

danutzu_1069

Io cred ca PS3 este "implicat" doar cu firma de costructii, firma de casa, si cu ceva materiale...

hefaistos

Pariu 500 lei: Pana la 31 decembrie 2024, se va deschide A7 intre Buzau Nord si Focsani Nord. data de initiere a pariului 2 octombrie 2023
Pariu 200 euro, daca pana la 31 decembrie 2029 nu se deschide sectiunea cu tuneluri de pe A1 de la Holdea.

lucian

Negoita are tot interesul sa faca lucrari,pe langa partea de imagine cum este si normal,sa fie vazut zilnic pe vreun santier,poate mai este si treaba de a spera ca i da Nicusor de la pmb, avizele pentru pasajele lui din sector. Si aici,la fel de normal...ca vrea sa faca pasaje la el pe "batatura".

Alexander

Am curaj sa pun pariu ca il doare la basca de Nicusor. Cred ca e vorba doar de imagine, isi pune zilnic story-uri de pe santiere. Si daca nu e cu vreo mareata realizare (pasaj, pod, drum etc) e despre cum nu il lasa altii sa faca mai mult (vezi serialul cu parcul IOR,  Piata Unirii etc)  :lol:

danutzu_1069

Hai ca am ceva noutati... Posibil sa fi fost inca de dimineata, dar nu am fost prin zona...

Deci, incepand de pe Vitan Barzesti sunt doua benzi dedicate pentru virajul la dreapta. Viraj la dreapta care se circula pe noua bretea, la doua benzi si care evident ca se restrang la una singura. Tot iin astea doua benzi se "inteapa" si "banda" pentru virajul la stanga, venind dinspre splai.

Incepem cu banda de care va ziceam


In planul doi, dupa insula, se "mixeaza" benzile:


Pozele sunt in ordine inversa sensului de mers, adica .. poza de mai din spate


Zona unde se restrang cele doua benzi




Pe fostul aliniament al str Hatieganu, se circula la doua benzi