[B] Pasajul Nicolae Grigorescu-Splai-Iuliu Hateganu

Started by Ionut, September 22, 2011, 07:38:45 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

danutzu_1069

Probabil... Poate ne fac o surpriza si dau drumul si pe Hateganu...
Btw, au asfaltat cu strat de uzura, bucata aia de bretea spre Spai, care avea un canal ramas peste...

Cristi N

@Raresc cumva erau mai multe dimensiuni de stalpi? Daca sunt unii mai solizi poate au de gand sa monteze inclusiv semafoarele inainte sa ii dea drumul.

danutzu_1069

Semafoare, no way!!
Retea electica pentru semafoare, nema!
Nici in contract nu este..

raresc

#1473
@Cristi N

Parca toate aveau aceeasi dimensiune. Cred ca sunt doar pentru indicatoare.

Cristi N

E cam riscant sa deschida intersectia aia fara semafoare, probabil la inceput o sa stea un echipaj de la rutiera mai tot timpul acolo cu radarul. Macar sa vedem ruta deschisa. Din categoria chestiilor care lipsesc din contract, iluminatul de pe Nicolae Grigorescu se incadreaza tot acolo?

danutzu_1069

Da, nici iluminatul nu este in contract...
Chestiile de viteza se rezolva usor: indicatoare pentru limitarea de viteza, indicatoare pentru denivelari, si denivelarile in sine... Eu as pune doua, una dupa alta... sau cu am mai zis, o cocoasa lunga...
Solutii sunt, doar sa se vrea....

danutzu_1069

As zice ca la ora asta semnele de circulatie sunt montate... la intrarea / iesirea Hateganu. Nu m-am uitat cu atentie daca, pe podurile de la nivel fiind, sunt ceva semne...

TibiV

Quote from: danutzu_1069 on December 13, 2018, 10:38:02 AM
Poate ne fac o surpriza si dau drumul si pe Hateganu...
Mie mi se pare imposibil dpdv tehnic.

Dar primarul general este atat de blonda incat ar putea incerca...
Partea buna (pentru ea): daca deschide circulatia pe Hateganu/Hatieganu, i se va umple frigiderul cu carne pentru cel putin 15 Craciunuri de acum incolo...
Partea buna (pentru noi): poate isi da seama ca are inca un proiect "aproape gata", si atunci se va decide sa mai scoata niste carne din frigider ca sa faca loc sa bage niste verdeturi congelate... (basina porcului, pizda tigancii - Ionut, astea sunt din manualul de botanica, asa se numesc ele pe romaneste, nu in latina veche....) :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

Reportaj matinal pe santier.
Da, semnele de circulatie se monteza in toata intersectia.
Sunt gata in proportie de 98%, cum le place unora sa spuna....
Chiar la o ora matinala, era o echipa de muncitori care montau ultimele semne la podul din aval....
Si cum vizita fara poze este ca .... porcul fara sorici (de sezon) am si cateva poze.
Sunt pe sensul Vitan spre DNCB


Breteaua spre Hatieganu (asa este, @TibiV are dreptate)


Podul din amonte are si el semne care interzic accesul. iar pe pod fiind, semn de STOP si "obligatoriu inainte sau la stanga)

Echipa care monteaza ultimile semne..

Breteaua dinspre Hatieganu

Bretelele inca sunt blocate...
semnele de pe podul din aval

Si ultima poza, la parasirea intersectiei


In opinia mea, devine tehnic posibil o deschidere a circulatiei, la sol, pe toate directiile...

(nu ma intereseaza ....congelatorul primaritei..... :lol: :lol: )

perfidus

Sa le spuna cineva muncitorilor de la Delta cum se monteaza indicatorul de cedeaza... poza a treia si a 8-a (penultima). Multumim @danutzu_1069!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

TibiV

Astazi, pe la 15.40, venind pe breteaua dinspre Piata Titan (Bd.Palllady)

Marcajele galbene sunt nou-noute...

3 (trei) benzi inainte, peste pod...

Nu am mai vazut de multe luni de zile muncitori pe aici...  :o
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

danutzu_1069

#1481

Tocmai eram chitit sa postez poze de acum, cu marcajele galbene...
@TibiV

@ perfidus, nici eu nu am bagat de seama cand am postat pozele...

danutzu_1069

Pun doar o poza din seara asta.
Se vede si trecerea de pietoni marcata

danutzu_1069

La ceas de seara, oare ce instaleaza acolo sus:

adi

astia chiar intentioneaza sa dea drumul la podurile de la nivelul Splaiului?