[B] Magistrala M5 Drumul Taberei-Pantelimon

Started by Ionut, September 22, 2011, 02:29:08 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.


GIV

proiectarea ca proiectarea, dar executia?

PlayStation

Mai termina si ei odata amenajarea la suprafata la Academia Militara
Si inca ceva, la eroilor asa lasa parcul, fara banci, cosuri de gunoi, loc de joaca, parca avea si un skatepark inainte sa il demoleze

Claudiu T.

Aseara am trecut si eu pe la Academia Militara dar era intuneric deja si nu am vazut prea multe. Parca au mai curatat o parcela din centru de acolo unde e imprejmuit.
La Eroilor da,era amenajat ca un mic parc cu banci,cosuri si iluminat plus acel loc ptr skatteri. Probabil asa va ramane daca pana acum Metrorex nu a facut cum era inainte. Asa s-a intamplat si cu partea mediana la Drumul Taberei,nu au mai pus nimic din flori si copaci inapoi. Acum vrea primarul sectorului 6 sa refaca pe banii sectorului.
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Claudiu T.

Am trecut ieri pe la piata Sergiu Celibidache si am observat ca in continuare se lucreaza cam pe toate zonele. Atasez si cateva poze facute in graba.











Powered by API/PUM imgur uploader
Romani 15.1 Datori suntem noi cei tari să purtăm slăbiciunile celor neputincioşi şi să nu căutăm plăcerea noastră

Xenos

Se vede cu ochiul liber in ultima poza ca imprejmuirea e o bataie de joc si ar putea elibera macar inca o banda, ceea ce ar usura esential fluxul dinspre Favorit spre Piata Dr Taberei....

PlayStation

Probabil s-a mai discutat, dar de ce este un acces la statia Eroilor 2, cel dinspre Academia Militara incuiat?

sab

#2737
Care acces este încuiat ?Acesta ?



PlayStation

Nu, mai este un acces mic la sud vestul acestuia

sab

Te referi cumva la acesta ? Nu este acces in statie, ci acces in adapostul ALA.







crystale

Stie cineva daca exista vreun termen contractual clar pentru finalizarea lucrarilor la suprafata (ma refer la cele din zona Piata Drumul Taberei/Academia militara)?

Ionut

Intrebi de lucruri sfinte...
In 3 ani aici va fi statia dvs de metrou. Pardon, accesul dvs.

zeckesan

#2743
"Termenul de finalizare a lucrărilor de refacere a suprafețelor în zona stației de metrou Academia Miltară și în zona stației Parc Drumul Taberei este, conform graficului de execuție transmis de Antreprenor, sfârșitul trimestrului IV al anului 2021", a declarat pentru ECONOMICA.NET Ștefan Paraschiv, directorul general al Metrorex economica.net, 6 iunie 2021

@crystale Mi-am pus aceeași întrebare vara trecută, vezi aici (http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=34.msg349774#msg349774) comentariul și fotografiile de atunci

pest1969

2021 a fost un an foarte interesant pe subiectul asta. Desi au fost numeroase interviuri TV ale ministrului Drula sau altor oficiali din MT(Scriosteanu), nici macar un ziarist nu a intrebat care mai e treaba cu finalizarea lucrarilor de suprafata la M5...