Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

voicul

Ai aici filmarea de acum 2 zile Ilia - Savarsin. In afara de diverse plombe si un rost de dilatatie, totul e ok.
Eu pastrez ideea: as merge pe DN7.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=905&v=UeAaINPoEBI

manead

Salutare,
Duminica merg Bucuresti - Arad. Plec pe la 9am din Buc.

Inteleg ca la Dedulesti sunt lucrari si se merge f greu spre deloc.
E o variata DN1 chiar daca este posibil sa fie aglomerat?

Thx,
Dan.

cezar-mario2012

Sunt lucrări, dar pe sensul de București, iar tu cobori, deci nu cred că ar fi o problemă. Eu am fost noaptea pe acolo acum două zile.

dr4qul4

varianta pentru Bucuresti-Arad nu e DN1. Mai ales in weekend. Ci DN6. Daca pleci din sudul Bucurestiului, atunci te sfatuiesc sa mergi pe Alexandria.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

voicul

Am trecut lunea trecuta: tiristii ziceau ca noaptea nu este semafor, dar eu am prins ziua. Am stat 7 - 8 minute - 2 semafoare spre B. In sens invers sub 30 de minute nu scapai, coada de 8 km.

Eu stiu ca s-a postat ca nu mai sunt lucrari. Acum vad ca nu e nici o aglomeratie. Erau la nivel de asfalt cand am trecut.

dr4qul4

pe Dealul Negru, semaforizarea a fost suspendata doar in perioada 14-18.08. De azi avem iar lucrari si si circula pe o banda, alternativ. Adica vom avea iar cozi. asa ca mergi DN6
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

manead

Mersi.
Cred ca asa voi face desi nu ma omor f tare dupa drumul ala

staude6

#1222
Cluj Napoca - Skopje e ok pe acest traseu.

Mersi

Dominik

E foarte bun, cum te dai jos de pe A1 la Simeria, drumul pana la graniata Romano-Sarba de la Naidas nu e aglomerat deloc, iar de acolo pana la Smederevo mai ai 70 km unde intri pe A in Serbia si te dai jos de pe ea in Skopje.
You're in Steelers Country

iulianu

Salut!

Ce traseu recomandati pentru Cluj - Câmpulung Muscel, intr-o zi de vineri?

Google recomanda varianta DN7 Valea Oltului - DN73C Rm Valcea-Curtea de Arges-Campulung, cu 20 min mai rapida in acest moment decat cea pe DN13 Sighisoara-Brasov-Bran.

Necunoscuta pentru mine e starea DN73C. Portiunile cu rosu dintre Berevoesti si Campulung sunt urate? Singura data l-am parcurs acum ~4 ani si era intr-o stare destul de precara, cu surpari si multe gropi.

pasadia

Am fost anul trecut pe bucata aia. E la fel de proasta că întotdeauna, la întoarcere am preferat sa ocolesc până la Pitești.

Pe de altă parte prin Râșnov - Bran pierzi mult timp din cauza șantierului de pe DN73 și a aglomerației.

ashbird

am si eu o intrebare

Cat de Rosu este drumul DN7A de la Petrosani - Obarsia Lotrului ? se poate face cu o masina mica ?

Dar de la Obarsia la Voineasa , Brezoi
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

pasadia

De la Obarsia Lotrului spre Voineasa si Brezoi nu e rosu nici acum (pe harta calitatii drumului). Dincolo (adica Petrosani - Obarsia Lotrului) e rosu (sau de fapt violet) pentru ca exista bucati considerabile (cativa kilometri) neasfaltate.

Recunosc insa, eu personal am fost ultima oara in zona acum 6 ani. Se putea face cu masina mica, cu atentie si in viteza mica atunci. Si cum nu am auzit sa se mai fi lucrat, imi inchipui ca la fel e si acum.

drrond7

#1228
A trecut o cunostință acum câteva săptămâni. E la fel cum zice @pasadia. Dar cunostința mea a trecut (cu o mașină mică). Cu atenție, cu viteză mai mică, dar a trecut.
Acum depinde de tine, de mașină...
Drum bun!
Carpe Diem!

ashbird

multumesc. vreau sa il parcurg ca drum de vacanta !!
Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!