Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

filippasteur

Buna ziua tuturor,

Va rog sa ma ajutati cu urmatoarea informatie: ce ruta este mai bine sa urmez intre Arieseni si Baile Felix?
DN 76 e circulabil intre Lunca si Baile Felix?
Am citit ultimele postari si am dedus ca intre Stei si Sudrigiu ar fi un drum judetean care m-ar scuti sa merg pe DN, dar care ar fi ruta pana la Felix?

Multumesc anticipat

Dan74

Eu recomand pe DN sa mergi, drumul se prezinta astfel:
1. Arieseni - Lunca bun pe serpentine, acceptabil in rest;
2. Lunca - Beius bun, exceptie o portiune din Rieni de maxim 200 m proasta, la toate podetele sunt ceva diferente de nivel, recomand atentie;
3. Beius - Rabagani arata groaznic, recomand mare atentie si viteza mica;
4. Rabagani - Felix e portiunea reabilitata, se merge foarte bine.

dorum

Rugaminte/intrebare pt bucuresteni...

De la Avia Motors Pantelimon e OK sa ies in DNCB, iar apoi sa o iau spre A3? Iesirea in DNCB, apoi din DNCB in A3 e ok in timpul zilei sa zicem pe la 12:00 - 13:00??
N-as vrea sa traversez B sa ies din B pe A1...

Multumesc!
:cheers:

Horațiu 87

eu n-am inteles unde vrei sa ajungi: pe A3 la Ploiesti sau pe A1 la Pitesti ??

dorum

nu conteaza... la TM :)
intreb doar pt iesirea din B... restul mi-e indiferent.

Horațiu 87

pai pe oriunde te-ai duce tot aglomerat e: pe DNCB sud se circula foarte "bine", mai ales la intersectia cu Popesti-Leordeni si la vestitul viitor pasaj de la Domnesti, iar daca te duci pe DNCB nord e cam tot la fel, pana la intersectia cu DN 2 sunt incepute lucrarile de "dublare" si se circula la fel de rau, iar pe sectorul dintre DN 7 si A 1 nici nu mai vorbim, e full tot timpul. Asa ca ramane la alegerea ta, tot acolo ajungi

carutasul

Cred ca totusi daca iesi prin Pantelimon si mergi pana la A3 e rezonabil, doar ca presupun ca la Timisoara ai vrea mai degraba sa ajungi pe A1...

dr4qul4

In nici un caz sa nu traversezi Bucurestiul! Se lucreaza pe Soseaua Pantelimon si e dezastru. De la Avia, cel mai bine iesi in DNCB  si mergi pe centura pana la A1. O sa faci cam 15 minute pana la DN2, dar de acolo mergi intins.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

bogdix

mă ajutaţi şi pe mine c-o informaţie: mă duc la Praid şi m-ar interesa cum e drumul de la Târnăveni spre Bălăuşeri şi apoi spre Praid.

florin74

Balauseri-Praid este OK. Atentie la radare.  :D

elion

OK este şi Târnăveni-Bălăuşeri (sunt radare şi pe această porţiune). 

alecu26

Nu acelasi OK ca la Florin. E maxim 2/3 din OK-ul lui Florin. Adica daca OK la Florin pe o scara de la 1 la 10 e 8, Balauseri-Tarnaveni e cam pe la 5.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cristi5

http://ev.csc.kth.se/cristi/maps/index.html#map=11/46.441/24.717

Târnăveni-Bălăușeri e roșu pe OSM, raportul e din 2010, fără amănunte. 5 din 10 înseamnă că merită un galben?

alecu26

Acum depinde ce înseamnă very bad. Africa standard sau Germania sau România?  E totusi de galbenele.  Adică este asfalt, denivelări dar nu gropi în care Sa-ti lași mașină.  Atenție doar la concetățenii de etnie roma din zona care au un obicei ciudat de a umbla pe mijlocul străzii,  de a alerga tot pe ea.....și fără măcar sa se asigure.
Drumurile noastre POATE....
(100 Euro ca tronsonul Holdea Margina din A1 nu se va deschide complet la trafic in acest deceniu).

cristi5

OK l-am pus galben pe OSM. Pentru un DJ, daca n-are gropi, mi se pare ok... la ce DJuri am vazut... OSM are o plaja mai larga de "rosu" (bad, very bad, horrible, unpassable) si atunci cei nemultumiti de drum se gandesc ca sunt indulgenti daca pun doar "bad".