News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

adiarc

La Multi Ani tuturor celor care se numesc Andrei ,Andreea,etc.

De asemenea La Multi Ani tuturor romanilor pt mâine ...La Multi Ani Romania

As vrea sa întreb ,cum ajung cel mai repede venind dinspre A1 Pitești-Bucuresti ,in Piața Constituției ?

Multumesc anticipat.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

frunzaverde

Quote from: adiarc on November 30, 2015, 01:56:42 PM
As vrea sa întreb ,cum ajung cel mai repede venind dinspre A1 Pitești-Bucuresti ,in Piața Constituției ?

Drept inainte pe Iuliu Maniu pana la Splai, dreapta pe Splai pana la Casa Poporului, apoi dreapta din nou pe Bd. Libertatii pana la Piata Constitutiei. E sarbatoare asa ca ar trebui sa fie relativ liber.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

anacronox

o sa fie parade militara in Piata Constitutiei. pe Splai vor fi restrictii de circulatie

adiarc

#468
si....ruta alternativa ?sau se circula ,dar restrictionat?pt ca as merge si asa tot pe acolo....cred ca e destul de liber acum....jum.de oras e in alta parte

Mersi

PS...sau poate las masina in zona,chiar daca merg 2-300 de M pe jos,pt.ca vreau sa vad si parada
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

MRS

IMO: Vii la Universitate, parchezi linistit la Cocoru', Intercontinental sau Pta Universitatii (toate subterane), o iei linistit prin Centrul Vechi sau Calea Victoriei pana la Piata Constitutiei


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

TibiV

Mrs are dreptate, cel mai bine la Universitate, dar vei avea de mers cam mult pentru parada...


Quote
În vederea desfăşurării manifestărilor prilejuite de sărbătorirea Zilei Naţionale a României, în zilele de 29.11.2015, când are loc repetiţia generală, respectiv 01.12.2015, între orele 05:00 - 15:00, se va restricţiona traficul rutier pe Calea 13 Septembrie între Bd. Tudor Vladimirescu şi Bd. Libertăţii, Str. Izvor, Bd. B. P. Haşdeu, Splaiul Independenţei între Piaţa Operei şi Podul Naţiunile Unite, Bd. Unirii între Piaţa Constituţiei şi Bd. I. C. Brătianu, Bd. Naţiunile Unite, Bd. Libertăţii, Bd. Regina Maria, Bd. George Coşbuc, Calea Rahovei între Bd. Libertăţii şi Bd. George Coşbuc.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

filippasteur

#471
Poate nu e cel mai grozav sfat, dar daca nu ai nevoie de masina in zona centrala din Bucuresti, iti recomand sa lasi masina in zona Autogarii Militari (sigur gasesti locuri de parcare acolo, chiar langa gardul Autogarii ) si de acolo ai metrou direct la Statia Izvor.

A656

@JohannDB: eu alimentez la Wels Nord, cobori de pe autostrada si dupa ca. 300 de metri e o statie BP, langa e un BurgerKing, si un centru comercial. La celalat "capat" al Austriei alimentez la Schwechat Ost. E o statie Jet la ca. 500 de metri. Si inainte e un McDonalds. De obicei fata de Oed sunt 3-4 centi mai putin pe litru. Dar diferenta fata de pretul pe autostrada e de 15-20 de centi - mai ieftin. Dar iei in calcul ca trebuie sa iesi de pe autostrada scurt.

calin96g

Buna ziua !
Sunt la primul post pe acest forum si sper sa nu incalc vreo regula a forumului. As vrea si eu un sfat. In viitorul destul de apropiat voi pleca din Timisoara si voi merge la Manastirea Prislop. Sa aleg traseul:
A: Timisoara-Balint-Lugoj (pe autostrada)-Caransebes-Hateg-Prislop
sau
B: Timisoara-Balint-Traian Vuia (pe autostrada)-Dumbrava-Dobra-Deva-Hunedoara-Prislop



Va multumesc !

Lvs_tm

#474
Salut, la multi ani si bine ai venit in comunitate!
Am facut ambele variante de mai multe ori, si iti recomand cu toata caldura varianta A. Clar un drum mult mai bun, Caransebes - Hateg, decat sa mergi pe Dumbrava - Sacamas..
Varianta A, desi cred ca are mai multe localitati, este mai sigura si mai rapida.

Drum bun!

stefanudrea

Si eu recomand prin Caransebes! Drumul pana la Hateg e super!

calin96g

Multumesc amandurora pentru raspunsurile foarte promte.  :D Pe varianta A am mai mers (nu sunt foarte placute localitatile lungi in care sunt 90% sanse sa prinzi radare), de aia am cerut parerea despre alternativa. Astept autostrada Lugoj-Deva ca pe painea calda  :lol: .
Drumuri bune !

Alex Negrus

Salutare! Weekend-ul asta voi merge pana in Ploiesti, eu fiind din Piatra Neamt. Si ma gandeam sa merg prin Bacau-Adjud-Focsani-Buzau-Ploiesti si la intoarcere sa vin prin Brasov-Odorheiu Secuiesc-Gheorghieni-Bicaz-Piatra Neamt. Care este starea ambelor drumuri? Si inca o intrebare, varianta Bacaului cum mai este, ca ultima data era groaznica o portiune din ea?

dr4qul4

La Bacau ia-o prin oras. Sambata m-a bagat waze-ul pe "varianta" dar am renuntat dupa nici 5 minute.  Asfaltul pe DN2+1B e bun, dar drumurile sunt pline de radare si aglomerate.


Nici pe partea cealalta nu sunt foarte proaste drumurile. Dar nu am mai fost de foarte mult timp intre Sf Gheorghe si Piatra Neamt... Totusi, pe harta calitatii drumurilor, pare ok!

Probabil vrei sa vizitezi zona, altfel nu cred ca ai alege varianta prin munti, mai ales pe vremea asta!
Pariu cu Radu_A. 200 lei  (la API). El zice ca UMB pana la sfarsit de 2025 termina: A7 pana la Bacau, Dx6, A0 si DX12 T4. Eu sunt mai pesimist

slartibartfast

#479
^^

Primul este bun. Chiar și gropile din Adjud sunt reparate. DN2 este cam la fel de la o porțiune la alta între Bacău și Buzău. De la Buzău la Ploiești drumul este ok, doar că de la ieșirea din Buzău până la Albești-Paleologu are doar o bandă pe sens.

La al doilea nu știu ce să-ți spun cu Odorheiu Secuiesc. E un drum județean relativ decent de la Brașov prin Baraolt, dar nu știu cât de ok e pe timp de iarnă. Aș recomanda mai degrabă Brașov-Miercurea Ciuc-Gheorgheni. L-am făcut întreg acum câțiva ani și era în curs de modernizare, dar acum e terminat și arată destul de bine.