News:

Tur de forță API 27-28 iunie, DEx12 și A7.
A7 Focșani-Buzău și Dumbrava-Mizil. DEx12 Pitești-Colonești și Balș-Craiova.

Main Menu

Cum ajung din A în B?

Started by dr4qul4, August 11, 2014, 01:57:18 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 5 Guests are viewing this topic.

marinul

Tot asa a ramas, nu parea sa  lucreze cineva in zona, doar lucrari abandonate de ceva timp am vazut. Am fost de 1 iunie, nu cred ca s- au schimbat multe de atunci. Chiar impracticabil nu e, doar ca pe multi km arata ca un drum forestier
Quote from: Lyvyoo on July 12, 2018, 06:21:32 PM
Aveti vreo informatie daca se poate ajunge din Obarsie spre Petrosani pe DN7A, impracticabil anul trecut cu "masina mica"? Citeam ca s-ar fi facut o atribuire fara licitatie pentru reparatie - https://www.news.ro/economic/cnair-a-atribuit-un-contract-de-peste-1-5-milioane-lei-pentru-reabilitarea-unei-portiuni-din-drumul-national-7a-1922400324002018021117911961

Trimis de pe al meu SM-J710F folosind Tapatalk


salman rushdie

Trebuie sa ies din tara pe la Nadlac! Dar am de facut un traseu intermediar pana la Sibiu sa-mi "recuperez" copilul dintr-o tabara! Ce-mi recomandati, DN 68A+A1 sau DN7? Nu am mai trecut de vreo 3 ani pe DN 68A iar pe aici citesc ca e dezastru pe acest drum!

pasadia

DN68A. E prost, e aglomerat, dar e totusi scurt. Pe DN7 te legeni stanga - dreapta de te saturi si apoi mai prinzi si Arad-ul blocat...

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Ionutz

Va salut colegi! Am si eu duminica viitoare un drum de facut intre Tg. Neamt si Miercurea Ciuc. Circul in scop turistic, deci nefiind graba, nu ma intereseaza traseul cel mai scurt/rapid. Ce varianta sa aleg oare? 
1. Din Tg. Neamt spre Poiana Largului (DN15B) , apoi spre Toplita (DN15) si mai departe pe DN12? Sau:
2. Tg Neamt - Piatra Neamt - Bicaz - Cheile Bicazului - Gheorgeni - M Ciuc?

Mentionez ca as fi in premiera pe ambele trasee, si sunt nerabdator sa circul pe oricare din ele. Intamplarea face insa ca fiind duminica, ma gandesc ca prin Chei o sa fie aglomeratie, plus ca prima varianta arata si mai bine pe harta dpdv calitativ. Un coleg chiar mentiona mai sus de existenta de gropi mari si adanci pe DN12C intre Gheorgheni si  Lacu Rosu. Ce stiti? cum e prin Chei duminica in perioada asta a concediilor? Merita efortul, sau aman pt. o alta ocazie?

Mersi.

pasadia

Nu-mi pot inchipui Cheile Bicazului atat de aglomerate incat sa se blocheze circulatia. Da, se parcheaza alandala, pe unde se apuca, dar nu vorbim de Transfagarasan - exista destul spatiu ramas incat sa poti trece. Ultima oara am fost de 1 iunie anul trecut - aglomerat dar traversabil. Poate ca am pierdut 5-10 minute decat in alte zile, dar nu mai mult.

Cat priveste gropile, atunci nu erau. Probabil tocmai fusese vreo peticire. Dar bucata aia, de la Gheorgheni in sus, e pacatoasa si stiu ca am prins-o in trecut si cu niste gropi oribile pe ea.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Lucian2797

Buna ziua! Am nevoie de un sfat de la cineva de pe forum care poate a mai facut acest traseu sau care poate stie portiuni din el. Trebuie sa merg Napoli-Varsovia-Caracal. Eu m-am gandit sa merg pe la Udine-Viena-Brno-Katowice si la intoarcere spre Romania sa merg Rzeszow-Kosice-Miskolc si de la Oradea ar fi doua variante...Arad-Lugoj-Drobeta sau Deva-Valea Jiului. Niste recomandari? Sa aleg alt traseu? Google Maps imi spune ca de la Varsovia sa merg inapoi spre Cehia-Austria-Ungaria dar mi se pare prea mare ocolul. Multumesc anticipat :D

Dominik

Varianta pana in Varsovia e cea mai buna, dar la intoarcere ti-as recomanda peste Budapesta si intrare in tara la Nadlac II, ai autostrada pana la Lugoj si dupa pe E pana la Craiova, e cel mai viabil traseu dupa parerea mea
You're in Steelers Country

pasadia

Si daca intri pe la Bors, tot pe Lugoj - Caransebes ti-as recomanda.

dr4qul4

Urmeaza sa fac un drum Bucuresti-Napoli si retur. Am deschis topic separat la sectiunea hai hui. Poate ma ajuta cineva cu un sfat.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Deschideri 2024: Intaia Cocoasa + L3, Lotul Coni , T1DX12, A0L3,

__dir

A folosit cineva aplicatia TPARK la parcare in Budapesta ? Ar fi 2 zile de plata si in wkd am inteles ca ar fi gratuit (district 13).
Optiunea cu fise multe mi se pare peste mana neavand nici macar un forint :)

dumbravaandrei


Reprezentantivul

#1031
Buna seara as dori sa cer si eu sfatul colegilor care au facut traseul Cluj Napoca-Timisoara.Care ar fi cea mai buna varianta a traseului?Ca sa ma explic,cea mai buna varianta din punct de vedere al calitatii drumului.Nu m-ar deranja sa fac cativa km in plus.Multumesc anticipat

Trimis de pe al meu SM-G960F folosind Tapatalk


__dir


pasadia

Cel mai bun asfalt intre Cluj si Timisoara? DN1 pana la Oradea, apoi DN 79 spre Arad si Timisoara. Dar nu cred ca e cazul, accepta DN68A asa cum e si mergi pe la Deva.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Reprezentantivul

#1034
Pe acolo am mers.Drum aglomerat si prost punct de vedere calitativ.