News:

Doar 30 minute de editare!
Poți edita propriul mesaj timp de doar 30 minute după ce l-ai scris!

Main Menu

Aeroportul International Oradea [OMR]

Started by Alexandru., May 25, 2014, 09:34:06 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Alexandru.

Quote from: dr4qul4 on May 17, 2018, 12:01:32 PM
wow, 1500. Impresionant.   :lol:

Fata de ceea ce era inainte, chiar este impresionant! :lol: ;)

rizzuh

Stai sa vezi cat de impresionant o sa fie dupa ce Ryanair isi strange jucariile.

Alexandru.

Quote from: rizzuh on May 19, 2018, 01:12:36 PM
Stai sa vezi cat de impresionant o sa fie dupa ce Ryanair isi strange jucariile.

Stau... :lol: Sa speram ca in mod pozitiv.  8)

Alexandru.

#198
Se pare ca trebuie sa mai asteptam pana in luna iunie pentru anunturi concrete :lol: :D

Update conferinta de presa BlueAir. Declaratii ale unor oameni direct implicati, care se pricep cu adevarat, nu vorbe ale unor ilustri necunoscuti fara niciun viitor. Totusi, sper sa nu ramana simple declaratii. :lol:

"Există trafic în Oradea și trebuie să ne aplecăm asupra dezvoltării prezenței Blue Air în Oradea. Interesul nostru s-a întâlnit cu cel al Consiliului Județean și al Aeroportului Oradea. Am primit asigurări de cooperare și oferte foarte avantajoase", declară Constantinescu.
"Suntem la nivel de studiu de fezabilitate. Ne gândim la milioane de euro investiție efectivă. Trebuie să fim siguri că ceea ce deschidem ca rută va avea suport din perspectiva pieței. Altfel, sunt doar părți de marketing care se sting. Ne aplecăm serios, ne uităm la rute către Marea Britanie, către zona germanofonă. Studiem mai multe aeroporturi. Până la sfârșitul lunii iunie vom publica orarul de iarnă, deoarece construim operarea pentru perioada de iarnă a anului 2018 – începutul lui 2019. Dezvoltarea de la Oradea va fi parte din noul orar".


colonelu81

#200
28 aprilie

Quote from: Alexandru. on April 28, 2018, 10:28:32 PM
:) Pleaca unii, vin altii...

Președintele Consiliului Județean, Pasztor Sandor, este foarte optimist în privința viitoarelor zboruri externe directe de pe Aeroportul Oradea. După ce a fost din nou în Capitală, la începutul săptămânii, pentru discuții inclusiv pe această temă, șeful județului rămâne secretos, însă prefigurează vești bune: ,,De săptămâna viitoare, tot la două săptămâni anunțăm un zbor", declară Pasztor pentru JURNAL BIHOREAN & BIHON.

http://www.bihon.ro/pasztor-tot-la-doua-saptamani-anuntam-un-zbor/2030314

23 mai

Quote from: Alexandru. on May 23, 2018, 03:47:06 PM
Se pare ca trebuie sa mai asteptam pana in luna iunie pentru anunturi concrete :lol: :D



Nu ai spus al carui an. Tov prim-secretar Pasztor Sandor ce mai stie de cursele alea lansate "la două săptămâni" ?

rizzuh

Lasa ba ca stie mai bine Alexandru. frunzaverde ala de i-a spus ca fix asta se va intampla nu stie nimic, degeaba lucreaza pe proiecte de cercetare in transporturi feroviare si aeriene. :lol:

colonelu81

Quote from: tom_sawyer on March 18, 2018, 12:02:12 AM
JB: Lufthansa?[/i]

P.S.: Ei voiau să vină pe o perioadă de un an. Ar fi lăsat aici o aeronavă mai mică – Lufthansa Regional – pentru ruta Oradea – Ljublijana, unde au ei hub.

bihon.ro


Dar de "hubul" Lufthansa de la  Ljublijana mai stie domnul prim-secretar ceva?

Alexandru.

#203
Quote from: rizzuh on July 04, 2018, 05:50:36 PM
Lasa ba ca stie mai bine Alexandru. frunzaverde ala de i-a spus ca fix asta se va intampla nu stie nimic, degeaba lucreaza pe proiecte de cercetare in transporturi feroviare si aeriene. :lol:

:lol: Cred ca toate lucrurile se intampla la timpul lor si lasati-ma cu respectivul. Mi-e plin podul de oameni obositori care cred ca se pricep la toate. ;) Deci, nu va impacientati si bucurati-va de vara.  :D



poza de pe SSC

frunzaverde

Quote from: Alexandru. on July 05, 2018, 09:07:29 PM
:lol: Cred ca toate lucrurile se intampla la timpul lor si lasati-ma cu respectivul. Mi-e plin podul de oameni obositori care cred ca se pricep la toate. ;) Deci, nu va impacientati si bucurati-va de vara.  :D

De bine de rau, tot ce am zis eu s-a adeverit - chiar cand previziunile mele au fost spuse pe 2-3 ani in avans. Pentru ca, intamplator, eu chiar ma pricep la portiunea comerciala a aviatiei civile. Nu ma pricep la toate - ma pricep la foarte, foarte putine lucruri - aviatia civila este unul din acele lucruri (am si experienta in domeniu). La alte domenii incerc sa-mi folosesc bunul simt si ratiunea pentru a gasi raspunsul.

Nimic din ce ai zis tu nu s-a adeverit. Pentru ca preferi sa asculti si sa crezi (orbeste) oameni ori complet incompetenti, ori mincinosi, ori de ambele feluri (gen Pasztor). Si sa jignesti oameni care chiar se pricep la domeniu, si incearca sa faca o contributie pozitiva la forum (nu trollat ieftin, ca tine).
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Ionut

Nu va mai chinuiti cu troll-ul, a luat ban definitiv.

Ionut

Din 1 decembrie, TAROM va lega Oradea de Barcelona si Roma sau Milano

Anuntul a fost facut astazi de CEO-ul companiei, Werner Wolff, care a mai spus ca TAROM ar putea incepe in primavara 2019 si zboruri din Oradea spre Frankfurt si Londra.

La conferinta au mai participat preşedintele CJ Pásztor Sándor, vicepreşedintele Ioan Mang, directorul de vânzări al TAROM, Camelia Enescu, şi directorul Aeroportului din Oradea, Gheorghe Paşc. Zborurile spre aeroportul Barcelona El Prat vor fi operate de doua ori / saptamana, iar biletele dus-intors pleaca de la 150 EUR. Tot de la 1 decembrie, TAROM va opera – de 3 ori / saptamana – zboruri din Oradea spre Roma sau Milano, urmând ca acest lucru să se decidă în funcţie de sloturile disponibile pe aeroporturile celor două oraşe. Un bilet dus-intors spre destinatia din Italia va pleca de la 99 EUR. In vara anului viitor, TAROM va zbura si intre Oradea – Constanta. via Alex Laslau

Aeronews

ciprebbe

#207
Din 25 martie 2019, Oradea – Milano si Oradea – Barcelona cu TAROM

http://aeronews.ro/din-25-martie-2019-oradea-milano-si-oradea-barcelona-cu-tarom/
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

^ Avem si preturile.

Rută nouă din primăvara anului viitor! Introducem zborurile Oradea - Bergamo cu tarife începând de la 87 euro, având incluse următoarele servicii: un bagaj de mână de 10 kg, un bagaj de cală de max. 23 kg, catering la bord, check-in-ul și alegerea locului în aeronavă.

TAROM

Ionut

Aeroportul din Oradea a înregistrat o creştere de 35% a traficului de pasageri în 2018

Aeroportul Internaţional Oradea, aflat în subordinea Consiliului Judeţean Bihor, a înregistrat anul trecut un număr total de 220.012 pasageri, în creştere cu 35% faţă de anul precendent, potrivit unui comunicat de presă transmis de aeroportul Oradea. Numărul mişcărilor de aeronave în anul 2018 a fost de 3.184, faţă de 2.857 în anul 2017, în creştere cu 11,44%. Pe cursele interne au călătorit în anul 2018 un număr de 93.368 pasageri, faţă de 78.224 pasageri înregistraţi în anul 2017, în creştere cu 19.36%. În anul 2018 au fost înregistraţi 126.644 pasageri care au călătorit extern, în creştere cu 49,55% faţă de anul 2017, când pe rutele externe au călătorit 84.678 pasageri.

Ryanair, cea mai mare companie aeriană low-cost din Europa, a renunţat începând cu programul de iarnă (finalul lunii octombrie-începutul lunii noiembrie 2018) la cursele de pe aeroportul din Oradea ''din motive comerciale''. Ryanair a intrat pe aeroportul din Oradea în 2017. În prezent zborurile de pe aeroportul din Oradea sunt operate de companiile Blue Air şi Tarom. Pe toate aeroporturile din ţară, traficul total s-a ridicat la circa 17 milioane de pasageri în primele trei trimestre din 2018, faţă de 15,5 milioane de pasageri în perioada similară a anului 2017 (plus 9,6%).

ZF