News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 10 Guests are viewing this topic.

trifuhoria

Motivul pentru care aleg sa merg duminica spre litoral:






bogdymol

Plata taxei de trecere peste podul de la Fetesti de pe A2:
39,92% - cash, la ghiseu, direct pe autostrada
40% - in benzinarie
15,14% - SMS
Restul de 5% nu stiu unde sunt (nu au platit?)

sursa
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

reed

Am observat ca sistemul ITS alerteaza doar despre plata podului de la Fetesti.
Pun si eu niste fotografii din concediu cu A2


Evita amenda(am evitat-o trimitând sms la 7577(2.7euro +TVA)


Peisaje absolute superbe la Mufatlar si autostrada de calitate inalta

Cernavoda

dr4qul4

Quote from: bogdymol on July 25, 2015, 10:42:43 AM
Plata taxei de trecere peste podul de la Fetesti de pe A2:
39,92% - cash, la ghiseu, direct pe autostrada
40% - in benzinarie
15,14% - SMS
Restul de 5% nu stiu unde sunt (nu au platit?)

sursa
aplicatii pt mobil, online si masini inmatriculate in Bulgaria
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

ddfab

asa ca de vacanta...
de pe A4 pe A2.












ddfab














imagini care prezinta "normalitatea". din pacate, noi mai avem mult pana acolo...

ddfab

a. era sa uit... mergeau si Daciile la mare... :) cu trenul...




Earthchild


Quote from: ddfab on July 25, 2015, 05:27:44 PM


imagini care prezinta "normalitatea". din pacate, noi mai avem mult pana acolo...
După cum se vede, primul pas a fost facut. Si acesta contează.

dorian

Apropo de taxa de la podul de la Fetesti, anul acesta am platit-o si la dus catre litoral, si la intors, in alti ani-doar la dus.

Zimox

Frumos peisajul, o sa merg si eu vara asta pe acolo si sper ca drumul sa fie cat de cat liber in cursul saptamani, aaa si inca ceva, eu nu inteleg acei conducatori auto care se incapataneaza sa tina banda 1 LIBERA?! e deformata sau de ce? - (critica)
!

Ionut

^ Va rog discutati despre treaba asta cu banda 1 pe topicul de siguranta circulatiei. :cheers:

danutzu_1069

@dorian
Complet fals!
S-a platit din totdeauna pe ambele sensuri.
Doar cand era guvernul darnic, nu se platea deloc sau apucai sa platesti la dus iar la intors nu mai plateai. Repet, asta a fost ocazional!!

Sa nu confunzi cu podul de peste Bosfor, unde, intradevar platesti doar la "iesirea" din Europa :D
(just kidding)

raduac

Quote from: dorian on July 25, 2015, 06:49:00 PM
Apropo de taxa de la podul de la Fetesti, anul acesta am platit-o si la dus catre litoral, si la intors, in alti ani-doar la dus.

Anul trecut pe perioada verii în week-end nu se mai plătea taxa. Poate te-ai întors într-un astfel de week-end si de asta n-ai plătit.

horatiu.cosma

Accident grav la km 122. Soferul unui TIR cu grau o fi adormit pe sensul spre Bucuresti si a ajuns pe contrasens. TIR-ul e praf pe sensul spre Constanta si e plin de grau pe drum pe ambele sensuri. Sensul spre Constanta e blocat deocamdata. In alta ordine de idei, s-a curatat in zona mediana pe vreo 20 de km, dar nimeni nu a adunat mizeria.