News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

rizzuh

Inca o carpeala pe Bucuresti - Fundulea:

QuoteIn aceste zile, se lucreaza pe A2 calea1 km 16-17 banda 1

Drumarii Sectiei Autostrazi din cadrul DRDP Bucuresti efectueaza reparatii la rosturile transversale la dalele de beton de pe A2, in zona judetului Ilfov, urmand ca apoi sa fie asternut strat de asfalt.












Skynick

Mai in gluma, mai in serios, astia se specializeaza in carpeli, le ies din ce in ce mai bine, si o sa ajunga la concluzia ca nu mai trebuie reparata bucata aia pana la Fundulea  :(

Sorinus

De fapt, au inceput sa se uneasca aceste carpeli in km intregi de asfalt :)

adiarc

acum e momentul pt aceea licitatie cu frezarea str de beton pe vreo 8 cm...parca....pana la sf urm sezon estival sunt sanse sa se termine parte de adjudecare/contestatii......iarna car...vara sanie....aa...uitasem vb de Cnair
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

GDPR

^^Si uite asa o sa atinga suta de kilometri de autostrazi anul asta  :lol:

JohannDB

Tot pe A2, în 29.09.2018, am rămas neplăcut surprins de denivelări destul de "consistente" pe autostradă...
     Astfel la km 205+400 - km 205 în zona podului peste Canalul Dunăre-Marea Neagră, trambuline de mai mare dragul, și cu urme de anvelope la ele; probabil frâne intempestive. La km141+500, sensul Constanța - București o altă trambulină, cu aceleași urme... La km 133, pe același sens, în carosabil simți "o cădere" (de parcă pici în gol) din cauza altei tasări la acest loc....
    @ "adiarc"... No hard feelings, but, dar ce ai vrut a spune cu acele prescurtări ??

laszlo.robert

Bănuiesc că Adi a vrut să spună că : 🐉 Adică balaurul are șapte capete dar gândește cu  .urul..

pasadia

#1087
Nu e nici o prescurtare - "omul harnic isi face iarna car si vara sanie". Dar proverbul nu se aplica CNAIR-ului.

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Dominik

Lucrări de reparații ale sistemului rutier, executate de SDN Călărași pe A2, calea 1 (sensul București-Constanța), între km 68+700 - 70+000





FB CNAIR
You're in Steelers Country

voicul

Ce bine ca repara in zona Km 68 - 70 ...
Eu imi rup masina in primii 30 de km o pun pe platforma si ma duc sa fac concediu la service.

E un vis frumos sa ajung la km aia ...

adi

Nu sunt doar 2km, parca este pana la 77 sau cam pe acolo....

Dar Bucuresti Fundulea ramanane de pomina...

vancouver

Este vorba de zona Lehliu-Drajna. Erau mari probleme acolo. In fiecare iarna apareau gropi extrem de adanci pe prima banda, sub urma camioanelor. Gropi razlete in mijlocul asfaltului altfel plan si care imbie la viteza. O combinatie extrem de periculoasa.

Primavara se peticea si peste vara peticeala rezista, asa ca pentru turistii "de vara" problema nu se simtea.
Prioritatea zero: A1 Sibiu - Pitești. Prioritate zero virgulă zero: A0 centura București. Importante: A7 Ploiești - Bacău - Pașcani - Suceava; A13 Sibiu - Brașov - Onești - Adjud; A3 Cluj - Oradea; A3 Ploiești - Brașov; A12 Pitești - Craiova; A8 Pașcani - Iași; A4 Constanța - Vama Veche. Toate NUMAI SI NUMAI cu fonduri europene. Un NU categoric oricărei forme de taxare la km pe autostrăzi.

NGC

Quote from: voicul on October 09, 2018, 04:53:54 PM
Eu imi rup masina in primii 30 de km o pun pe platforma si ma duc sa fac concediu la service.

Din ce am auzit, intra la anul in reparatie de la Km 12 la Km 36.

thinker

Peticeala aia o sa tina pana la vara?  >:(
Chiar daca asfalteaza pe toata latimea e tot o peticeala raportandu-ne la autostrada si mai ales daca nu refac serios si sub.
Infrastructura de transport e sistemul prin care circula sangele unei tari. Romania are prea multe cangrene, prea multe artere lipsa.