News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 6 Guests are viewing this topic.

iuli

Într-adevăr... poezie. Muţumiri pentru fotoreportaj, superb! Mor de ciudă că nu am mers încă pe A2 şi nici nu prea o să ajung prea curând  :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Stai ca nu s-a terminat. :D Drumul e superb, taie dealurile printre vii. :) Toti soferii trebuie sa mearga macar o data pe A2. :)














Ionut

Ne apropiem de Medgidia. Peisajul se mai calmeaza, dar tot e frumos.








Ionut


Ionut

Big Brother, imediat dupa nod.



Continuam drumul. Urmeaza o zona de servicii care arata bine. Si va arata si mai bine cand va fi o benzinarie/un restaurant ceva.










Ionut


Ionut

Zona podului peste Canalul Dunare-Marea Neagra. Alta poezie.














Ionut

Ne uitam inapoi, mai vrem. :)



Constanta e aproape.




Ionut

Cam gata cu A2.
Zona nodului A2-A4.















Aceasta este singura intersectie de autostrazi din RO in acest moment (pana la deschiderea lotului Arad-Pecica -> nodul A1-Arad bypass).

Ionut

In nodul A2-A4 pe breteaua A2 spre Mamaia/Constanta Vest si Nord.







Asta a fost. Mai am 7 poze de pe A4... puse pe threadul A4. :)

radutm

Multumesc pentru poze Ionut! Sunt fantastice! Desi nu cred ca voi merge prea curand pe ea, ma bucur ca s-a facut si a iesit bine. Dupa mine e cea mai frumoasa autostrada de la noi, mai ales intre Cernavoda si Constanta. Efectul pe care il are acea "poarta" de intrare in Dobrogea nu trebuie deloc neglijat, face cat toate brandurile de tara la un loc, e o imagine idilica de genul celei care ramane bine intiparita in memorie. Dar cred ca va fi in curand depasita de Deva - Sibiu, unde peisajele sunt de-a dreptul spectaculoase. Aciliu+Sacel+Tunel+Muntii Fagaras pe fundal vor aduce un efect de "wow" care nu se uita niciodata :)
cont inchis

nicki4

fara exagerare, eolienele in zare, terenuri frumos lucrate si dealuri blande parca am fi in Danemarca nu in Romania. Ne da putin de gol marcajul care nu se aseamana cu tara lui Hamlet dar cel putin daca nu ne uitam chiar la nivelul asfaltului si ridicam privirea putin mai sus atunci putem sa confundam usor tarile  :cool: :cool: :cool:
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

nedcatalin

As mai remarca un lucru: pe langa faptul ca e singurul nod de autostrazi din Romania, nodul A2/A4 cred ca e si singurul nod unde exista banda de urgenta pe "bretele", tocmai pentru ca acestea sunt facute sa fie pentru viteza mare. Imi plac indicatoarele noi de la nod. Ar fi fost perfecte daca exista si semnul de autostrada langa "A4".

MRS

Quote from: penad2007 on June 03, 2013, 09:26:16 PM
Cind au de gind sa deschida spatiile astea serviciu?
Sunt deschise toate spatiile de serviciu pe A2


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NAP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

lucianxx9o