News:

Unboxing Coradia Stream în depoul Alstom!
API admisă în structura partenerială pentru dezbaterile pe Politica de Coeziune post-2027!

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 5 Guests are viewing this topic.

penad2007

Pina acuma nimic nou. Moarta complet.

Ionut

Am avut vineri un drum la Constanta si am facut la dus niste poze de pe A2 si un pic A4. Sa incepem...

Pe segmentul Bucuresti-Fundulea s-au peticit gropile de pe banda 1, insa e lucrare de mantuiala si prost facuta. Am mers mai mult pe banda 2 ca sa nu-mi rup amortizoarele & stuff.




Ionut

Dupa Fundulea asfaltul este OK. Are gropi din loc in loc insa e decent pentru cat de vechi este asfaltul pana la Cernavoda.














Ionut

Ne continuam drumul. Autostrada destul de libera... era chiar imediat dupa ce incetase ploaia in B. Probabil multi bucuresteni se speriasera de ploaie si n-au mai plecat spre mare. Desi la intoarcere langa capitala era aglomerat destul de tare. Insa autostrada suporta lejer traficul.

Cozile pana la mare si de la mare spre casa sunt istorie.














Ionut

Intre B si Cernavoda sunt multe portaluri VMS. Nu indica mare lucru, insa exista.














Ionut

Mai departe...















La statia de taxare pentru podurile peste Dunare (si bratul Borcea) trebuie sa platim 13 RON pentru trecere. Deci 26 RON pentru un B-Constanta si retur.

Ionut

Zona podurilor. Trebuie vopsite... trebuie si asfaltul refacut... parapete inlocuite si probabil si alte lucrari de intretinere/modernizare.














Ionut


Ionut

Zona nodului Cernavoda, de-aici incepe cu adevarat frumusetea acestei autostrazi. A2 este la nivel de A3 Gilau-Campia Turzii ca peisaj, executie si impresie de soliditate. Bravo Astaldi, rusine Colas! (pour les connaisseurs)









Atat pentru moment, mai urmeaza. :)

Ionut

Bun, continuam cu segmentul Cernavoda-Constanta/A4. :)









A se observa cat de misto se vad eolienele din autostrada. Ti se pare ca esti prin Austria pe undeva. :)


Ionut


penad2007

Cind au de gind sa deschida spatiile astea serviciu?

Ionut


Ionut

Frumusetea continua. :)







Camera in varf de bat. :) Sunt foarte multe astfel de camere montate. Probabil vad la km intregi departare...



Poezie. :D


Ionut

Peisajul este foarte generos in continuare.