News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 20 Guests are viewing this topic.

Ionut


Ionut


Ionut

Se pare ca se lucreaza in continuare sustinut la Autostrada Soarelui, desigur segmentul Cernavoda-Medgidia:

http://www.youtube.com/v/spgNblXvEds

Klaudiu!!!

cateva poze de ieri 16.08.2012 de pe A2 Medgidia-Cernavoda









Ionut

Multumim pentru poze Claudiu! Sunt foarte bune, ma bucur sa vad ca se lucreza in continuare sustinut.

Rugaminte: data viitoare cand pui pe imageshack pozele, te rog sa la upload sa dai sa ti le micsoreze la 1024x768 pixeli (ti le micsoreaza automat, pur si simplu selectezi acolo o optiune) pentru ca altfel sunt foarte, foarte mari si se incarca f greu, ba chiar poate bloca browserele unor useri. :) Multumesc!

bogdymol



Asta e poza pentru Baiazid :lol: 3 benzi se transforma in 1 in acelasi loc.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Ionut

Inca o filmare de pe Autostrada Soarelui, de data asta cu explicatii:

http://www.youtube.com/v/JHoh0XulqF8

cineva

Aceea e singura cauza de formare a "dopului"?

iulisoft

#383
Gasiti aici indicatii de orientare pe cel mai mare nod rutier al Romaniei.

http://www.youtube.com/v/ggzl1o_UI-o


Ionut


hentz

@iulisoft  sau cei care au mai trecut ,ce se intampla cu banda 2 pe podul intersectiei A4 cu DN3,pe directa Ovidiu -Agigea?
Ori nu este banda circulabila ,prea  se termina aiurea  la 9:30.

sebba

#386
si la 4:35, iesirea spre inainte imi pare foarte scurta
si imediat dupa aia, liniile, nu sunt intrerupte? cum schimbi legal banda?
multumim ptr filmare!  8)

am mai vazut si in multe alte locuri benzi de accelerare foarte scurte si marcaje cam anapoda
pe astea cine le decide/proiecteaza? ca e pacat de cati bani dam pe constructia autostrazilor si nu dam atentie la cateva "detalii care fac diferenta"

si ce am mai vazut la alte noduri, nu toate au giro care sa te ajute sa intorci pe autostrada doar prin viraje la dreapta
raman la parerea ca vom avea cele mai ciudate noduri din europa  O:-)

@hentz
aia va fi banda ptr jmecheri :D
Sailing away! S/Y Haimana

iulisoft

@hentz si @sebba montajul l-am facut din secvente filmate intre 20 iulie si 13 august. Autostrada nu este inca finalizata. Mai au de asfaltat ultimul strat pe unele portiuni din A4.
Acolo pe pod, pe acea banda ciudata, vor sa puna parapeti de beton (din cate stiu eu), dar se poate sa ramana si hasurata.
Sa asteptam pana in vara din 2013 si atunci sa concluzionam.

Ionut

@iulisoft: merci de filmulet, foarte bun montajul, abia acum l-am vazut!

Impresionanta infrastructura acolo, intr-adevar. E suficient de impresionanta incat iti da batai de cap mai ales cu semnele alea stupide. In nodurile A2-A4 si A4-DN3 trebuie musai puse portaluri si presemnalizari multe ca sa fie foarte clara banda de incadrare... acum sunt puse in multe locuri doar ULTIMELE semne (cele de la 500 m) si normal ca nu ai timp sa te incadrezi. Of... sper sa puna repede toate semnele.

Si mai trebuie puse si parapetele tip jersey intre benzile diferite de incadrare, mai ales in nodul A4-DN3 unde sunt o groaza de benzi.

iulisoft

@ Ionut
Poate ca par putin altruist, dar exact asta este motivul pentru care am realizat montajul.
(putin mai sus ai mai postat doua filmulete tot de mine facute, de aceea m-am inscris aici)