News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 26 Guests are viewing this topic.

nenea_hartia

Quote from: isotech_ro on July 27, 2012, 07:37:14 AM
si mai este ceva

Astaldi doreste finalizarea cit mai rapida pentru Cernavoda - Medgidia, pentru asi reloca utilajele si a se concentra pe  Orastie - Sibiu lot 1, care are termen aprilie 2013 ... ramine de vazut respectarea de catre MT/CNADNR a angajamentelor financiare
Pe Orăştie-Sibiu Lot 1 e Strabag.

isotech_ro

@ nenea_hartia
mea culpa, acum am observat asadar Orastie Sibiu lot 4

Ionut


BoGDaN

Portiunile relativ recent date in folosinta arata binisor. Insa exit-ul din Bucuresti e groaznic....am vazut si 2 fuste "inflorate" si un barosan de barosan 0:15 la iesire din Bucuresti. Raman la parerea ca cea mai frumoasa autostrada din Romania este Arad-Timisoare si bypass Arad - superb! Mai ales noaptea.

iuli

Mie imi plac pe A2 pasajele. Arata superb ca si arhitectura.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

rrs

s-au reasfaltat cele 2 benzi pe directia constanta - bucuresti intre km 105 si km 88, daca tot s-au apucat de reabilitari, nu inteleg de ce nu se apuca de zona intre km 12- km 34 care chiar necesita acest lucru.
pe A4 intre DN3 si Ovidiu este limita la 80, am vazut "soferi" cu mult peste aceasta limita, deh bizonul nu intelege ca poate sa se trezeasca cu un camoin in fata si la 140 nu mai are timp sa reactioneze.
Ultimii 500 de m sunt doar cu o banda pe sens, iar la nodul de la Ovidiu, am vazut indicatoarele tarziu, sunt undeva in stanga giratoriului.
Am circulat noaptea, deci fara poze.

davyl

Multumim de info rrs. Cum a fost circulatia noaptea? Lejera? Medie?

Bizoni au fost si vor fi atat timp cat nu exista sanctiuni severe (sa te usuture atat la buzunar cat si la dreptul de a conduce masina).

rrs

pe A2, portiunea cu 1 banda pe sens, coloana care mergea cu 90-95km ora, in rest lejer 130-140 pe prima banda,
pe A4 pustiu. cred ca am numarat 20 de masini toate si eu am mers legal.
dar am circulat sambata noaptea

davyl

Super rrs! Multumesc! Exact cum mi-am imaginat!

Ionut


Fili

Bun, vitezele pe zona de 1 banda...
Fara taxa pod la Fetesti... in weekend....
Dar...pe cealalta parte, sens al A2 se lucra?

Isotech, te rugam sa ne tii la curent cu efectuarea platii pt ce s-a muncit in avans.

isotech_ro

Quote from: Fili on July 31, 2012, 04:39:37 PM
Isotech, te rugam sa ne tii la curent ...

deocamdata nu am nici o informatie

BoGDaN

un adevar rusinos...

http://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/problema-rusinoasa-a-autostrazii-soarelui-20-de-toatele-niciuna-functionala-scuza-autoritatilor.html


stie cineva cine are atribuit contractul de mentenanta a toaletelor? banuiesc tot firma care se ocupa cu toata autostrada nu? cine e? Romstrade cumva? Euroconstruct?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Fili

#374
normal, era ora 24, cand s-a reactivat taxa de trecere pod!
observati usor ca este autostrada acolo....