News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Ghiceste calea ferata

Started by alinuttt, April 11, 2014, 09:46:09 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Phenol

@GrmmrNzi: cele doua locatii sunt mai departe unul de altul

va mai ajut un pic: linia respectiva urca destul de mult si inainte si dupa serpentinele astea mai mult, partea spectaculoasa urmeaza dupa aceste serpentine

GrmmrNzi

#106
Păi mai am voie o dată, dacă am greșit? :) Atunci mai dau un zar cu RhB - Rhätische Bahn. "Partea speactaculoasă" ar fi în acest caz bucla de 360°, parțial pe viaduct.

Phenol

Este RhB, mai exact in poza se vede localitatea Bergün/Bravuogn.

Este spectaculoasa linia Chur - St Moritz - Tirano, mai ales zona Alp Grün.

O filmare pe traseul Tirano - St Moritz



Apropo de bucla de 360 grade, o filmare realizata din tren:


rizzuh


rizzuh


cristi5

#110

rizzuh

Bingo! :D

Randul tau sa vii cu ceva de ghicit ;) (cel putin dupa regulile originale)

frunzaverde

#112
M-am dat din nou cu trenul. Ia ghiciti, pe unde?

Tara primeste aplauzele "traditionale". Dar ca sa fac mai interesanta discutia - locatia (o raza de 50 km) primeste o bere data viitoare cand sunt in Romania. Iar daca ghiciti numarul trenului  si destinatia lui, va trebui sa gasesc un premiu pe masura. Imaginea contine toate informatiile necesare!

Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

myid

Danemarca, zona Esbjerg, tren catre Frankfurt. ICE.

E doar un "ghici", am fost in zona si seamana foarte mult.

frunzaverde

#114
Nu. Foarte, foarte departe.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

nirolf

#115
Mie îmi seamănă cu Australia. Plus că scrie ICE undeva în dreapta.

frunzaverde

#116
^
Nici Australia nu e. Dar da, masinaria aia distribuie gheata.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

bgd77


frunzaverde

#118
Corect! Aplauze!

Pozitia conductei de frana si forma dubioasa a vestibulului (in exteriorul trenului) da de gol tara.
Cand esti amenintat cu ban permanent pentru ca ai criticat pozitia publica a unui politician, nu se mai poate numi conversatie sau forum, ci campanie electorala. Imi pare rau, dar din pacate, sunt nevoit va urez la revedere!

Phenol

#119
Era mai inainte un utilizator din state care am impresia ca a ghicit corect locatia, asta fiind in Michigan city.

Din poacate el a dat quote la toata postarea lui frunzaverde asa ca Ionut a sters postarea.

Poate revine pe aici, ca nu imi aduc aminte de numele lui insa mi-a placut foarte mult cum a prezentat indiciile din poze.