News:

Regulă nouă (#6)! Se primește ban pentru
fake news, minciuni și dezinformare.

Main Menu

[TM] DJ592 Timisoara- Mosnita Noua

Started by Vlad94, August 10, 2020, 08:52:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

horyatm


horyatm

#61


O nouă filmare. Din păcate nu prea multe de văzut. Lucrările avansează în diferite puncte, însă e greu de observat diferența.

Dominik

You're in Steelers Country

horyatm



Se lucrează cam în același ritm. Pare că se lucrează mai lent fiindcă lucrările sunt foarte dispersate. De asemenea pe ploi se lucrează cu capacitate redusă. În vatra satului continuă săpăturile.

Pe de altă parte, o lucrare care se execută în paralel este extinderea de apă. Bine că au început acum și nu atunci când era deja asfalt.

horyatm



Am pus în descriere mici capitole. În principiu se lucrează cam peste tot. Cel mai mult se lucrează între MCity și centură. A ieșit soarele, au ieșit și muncitorii.

Noutăți:
- Săpături în vatra veche
- aproape au terminat de curățat lemnele tăiate
- au ajuns cu piatra la nivelul șoselei în mai multe zone, cel mai bine se vede în cartierul Europa
- se conturează și sensul giratoriu din dreptul str. Poștei

Un lucru ciudat mi se par trotuarele din zona Europa (minutul 3:20), unde pe partea stângă sunt foarte jos.

horyatm


gruiarew

Am trecut și eu ieri pe acolo. Nu pricep de ce s-a rașchetat asfaltul vechi și de asemenea de ce nu pun ceva în zecile / sutele de gropi ce sunt / au apărut. Înțeleg că se lucrează și este circulație "prin șantier" dar totuși sunt zone în care efectiv îți rupi mașina. Și nimic la linia de tren. Nu m-am uitat pa proiect, va rămâne sau se scoate? Oricum, până nu văd aici că s-au terminat lucrările roțile de la atelajul meu nu mai calcă pe acolo.
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

horyatm

Proiectul se termină la intrarea în oraș. În ceea ce privește linia de tren, e o linie privată care va rămâne întotdeauna. Proiectul pentru lărgire pe partea din Timișoara e foarte în urmă, deci chiar după lărgirea din Moșnița va exista o gâtuire pentru cel puțin 1-2 ani.

Vlad94

In momentul de fata, pe aceasta linie nu circula nimic de cateva luni.

horyatm



Se avansează foarte bine, însă calitatea drumului e deja sub orice critică. Să sperăm că în curând vor începe asfaltările.

Au început să betoneze trotuarele și se avansează bine la umpluturi.

andreys

Am tot cautat niste planse ale proiectului si nu am gasit niciunde asa ca le-am extras de pe SEAP, ceea ce este mai complicat decat pare.

Pentru cine este interesat, am pus cateva dintre ele aici (cele mai importante dupa parerea mea):
https://drive.google.com/drive/folders/1jGeC4YDnN0oyZCl_Z1ayuL41RMJlmKdp?usp=sharing

Eu eram interesat sa vad care este latimea trotuarului + pista de biciclete in proiect pentru ca in teren mi se pareau foarte mici.
Dar le-am masurat si respecta proiectul: 2.5 m latime  :D



gruiarew

S-a mai avansat ceva cu lucrarea? Că n-am mai văzut nimic nici aici nici în presă. Sau cu carantina gata, nu se mai lucrează?
'You can't cheat an honest man. Find somebody who wants something for nothing, then give him nothing for something.'' -- A Hater's Synthesis

horyatm



S-a avansat mult. Din nefericire am fost răcit și m-am autoizolat 2 săptămâni, astfel că nu am ieșit să filmez. De săptămâna viitoare am să fac mai multe filmări, fiindcă au început asfaltările.

Filmarea a apărut astăzi, însă e de vineri.

(GPS)


(GPS)



Powered by API/PUM imgur uploader

horyatm



Revin cu filmările. Au avansat bine cu asfaltările. O să văd mâine și după Lidl ce au mai făcut. La poduri cam stagnează lucrările.

voicul

Daca ar fi convinsa drona sa zboare si pe centura TM ... ce frumos ar fi.  O:-)