[TM] DJ592 Timisoara- Mosnita Noua

Started by Vlad94, August 10, 2020, 08:52:40 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

horyatm



Ultima filmare din această săptămână.

mircea

Apreciez entuziasmul, dar parcă sunt cam dese filmările și cu greu se poate observa ceva progres.

horyatm

Așa e, se vede mai greu progresul. Mie mi se pare interesant cum construiesc. Proiectul în sine nu e atât de entuziasmant. În zonă ar fi Centura Sud, dar acolo progresul e și mai mic și nici nu e posibil accesul. Eu locuiesc chiar în zonă, iar eu trec de vreo 2-3 ori zilnic pe lângă șantier. Desigur nu pot filma chiar zilnic, dar când pot, de ce nu? Pentru mine e foarte ușor. De filmat voi continua de filmat. Dacă pe cineva de pe forum îl deranjează postările voi posta eventual mai rar. Atâta tot.

TibiV

Horia,
ca sa citez din clasici:

"Keep walking/moving/filming..."    ;)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horyatm

Tibi, mulțumesc pentru încurajare.

Astăzi –numai ce am fost pe porțiunea cu pricina – se lucra, spre surprinderea mea, la rigole. Nu am să filmez, fiindcă nu s-ar vedea așa bine în filmare. Presupunerea mea e că o fi un subcontractor care lucrează la rigole. În rest nu se lucrează.

Poate merg pe Drumul Boilor, cineva pe Forum Ratt spunea că a fost forfotă mare. Cine știe, poate avem parte de o surpriză plăcută și se va face acolo. Am fost să filmez săptămâna asta, iar Opinia Timișoarei mi-a preluat filmarea și a făcut un articol pe tema asta.

Deci cel mai probabil o nouă filmare luni.

horyatm

#35

Prima filmare din luna septembrie.

Noutăți:

- au început să lucreze la podurile peste canale chiar astăzi
- au continuat lucrările la rigole
- au început să pună borduri
- au început să facă săpături aproape de MCity
- au continuat săpăturile pe sensul Moșnița-Timișoara
- s-a lucrat și sâmbătă la rigole

Vlad94

Daca in Mosnita se fac ceva miscari, in Timisoara nu se intampla nimic. Propun primariei sa lase balta imbecilitatea cu 6 benzi si sa se ocupe macar de trecerea la nivel cu calea ferata.

horyatm



@mircea mă înjură în gând, dar da sunt noutăți de ieri până azi.

Marea noutate e că s-au apucat și la intrare în Moșnița, în dreptul cartierului Europa. Eu cred că lucrările se vor face pe un fir(Timișoara-Moșnița), iar după ce termină, se vor ocupa și de partea cealaltă, demolând firul actual Moșnița - Timișoara. Asta e părerea mea.

O altă noutate ar fi că au mutat panourile publicitare de pe partea dreaptă (sens Moșnița-Timișoara) între Lidl și MCity.

horyatm



Filmarea de astăzi:

- progresul cel mai vizibil e în dreptul cartierului Europa

horyatm



Filmarea de ieri seară.

Noutăți:

- ieri au continuat lucrările în zona Europa, dar și pe celelalte sectoare
- pe sensul Timișoara-Moșnița au ajuns cu săpăturile în dreptul Profi,Castel Royal
- au fost aduse mai multe rigole, probabil se vor pune și pe partea opusă
- se lucrează și astăzi(sâmbătă)


voicul

Hopa, drona nou in sistem?
Poate ajunge si pe centura TM.  :D

elphax

o filmare faina, bine dusa pe aliniament si care ajuta sa ne dam seama de cum va arata soseaua
am incercat sa trasez niste lini: trotuare/pista bici), zona verde si apoi cele 2 benzi. sper ca tin bine minte ca asta va fi profilul



Powered by API/PUM imgur uploader

Vlad94

Foarte faina filmare, @horyatm. Ma bucur ca avem in sfarsit monitorizata aeriana. Ar merita si o filmare pe Drumul Boilor si zona viitoarei intersectii cu centura.

horyatm

Nu am făcut-o eu. A făcut-o un consătean. Dar cu siguranță am să îl determin să filmeze și zona centurii.